Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 30.Jul.2021, 05:35

Tokio: Vreme je za "kraljicu sportova", Šunmejker oborila svetski rekord, odbojkaši Brazila bolji od SAD

Tokio: Vreme je za kraljicu sportova, Šunmejker oborila svetski rekord, odbojkaši Brazila bolji od SAD

Na Olimpijskim igrama u Tokiju počinju takmičenja u atletici. Igraju se i četvrtfinala u fudbalu. Padaju rekordi u plivanju i veslanju. Tatjana Skunmaker, plivačica iz Južne Afrike, osvojila je zlato na 200 metara prsno uz svetski rekord.

Ona je tu deonicu isplivala za dva minuta, 19 sekundi 11 stotih, ispred Amerikanki King i Eni Lazor.

Skunmaker je bila u zaostatku nakon prvih 100 metara, međutim, uspela je da ubrza i na kraju obori planetarni rekord u ovoj discipline.
Ona je postala, takođe, prva južnoafrička plivačica koja se okitila najsjajnim odličjem posle 25 godina. Prethodni rekord, iz 2013. godine, držala je Norvežanka Rike Meler Pedersen 2:19,11.

Srebrnu medalju osvojila je Amerikanka Lili King sa 0,97 sekundi zaostatka, a bronzu njena sunarodnica Eni Lejzor sa zaostatkom od 1,89 sekundi.

06:46 Košarkašice Belgije nadigrale Portorikanke

Košarkašice Belgije savladale su Portoriko sa 87:52 u meču drugog kola Grupe C

06:38 Odbojkaši Kanade ubedljivi protiv Venecuele

Kanada je savladala Venecuelu sa 3:0 (25:13, 25:22, 25:12) u meču četvrtog kola grupe A.

06:36 Odbojkaši Brazila savladali Amerikance

Odbojkaši Brazila savladali Amerikance sa 3:1 po setovima 30:32, 25:23, 25:21, 25:20 u meču četvrtog kola grupe B.

06:31 BMX biciklizam - žene, zlato za Betani Šriver

Britanka Betani Šriver bila je najbrža u BMX biciklističkoj trci, druga kroz cilj je prošla Marijana Pajon iz Kolumbije, a treća je bila Merel Smulders iz Holandije.

06:26 BMX biciklizam, zlato za Nika Kimana

U trci BMX biciklista pobedio je Holanđanin Nik Kiman, srebrnu medalju osvojio je Ki Vajt iz Velike britanije, a bronzu Karlos Ramirez iz Kolumbije.

Rilov postavio olimpijski rekord i uzeo još jedno zlato

Ruski plivač Jevgenij Rilov osvojio je zlatnu medalju u trci na 200 metara leđno na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Rilov je pobedio rezultatom 1:53,27 minuta i postavio novi olimpijski rekord.

Amerikanac Rajan Marfi osvojio je srebro sa 0,88 sekundi zaostatka, a bronzu je osvojio Britanac Luk Grinbenk sa 1,45 sekundi zaostatka.

Rilov je do sada u Tokiju osvojio i zlato u trci na 100 metara leđno i srebro u štafeti 4 x 200 metara slobodnim stilom.

Australijanka Mekion osvojila zlato u trci na 100m slobodno

Australijska plivačica Ema Mekion osvojila je zlatnu medalju u trci na 100 metara slobodnim stilom na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Mekion je pobedila rezultatom 51,06 sekundi, što je novi olimpijski rekord.

Plivačica iz Hong Konga Šivon Hogi osvojila je srebro sa 0,31 sekundom zaostatka za pobednicom, a bronzu Australijanka Kejt Kembel sa 0,56 sekundi zaostatka.

Šu Vangu zlato na 200m mešovito

Kineski plivač Šun Vang osvojio je danas zlatnu medalju u trci na 200 metara mešovitim stilom na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Šun Vang je pobedio rezultatom minut i 55 sekundi. Britanac Dankan Skot osvojio je srebrnu medalju sa 0,28 sekundi zaostatka za pobednikom.

Bronzu je osvojio Švajcarac Žeremi Deplanš sa 1,17 sekundi zaostatka.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

I drugi pišu o ovome:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.