Tekvondo: Tijana zlatna na juniorskom EP u Portugaliji

Izvor: Sportal.rs, 26.Sep.2013, 23:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tijana Bogdanović (do 46 kilograma) osvojila je zlatnu medalju na Evropskom juniorskom prvenstvu u tekvondou u Portugaliji. Tijana je redom pobedila Zehru Dosučukur iz Turske (17:9), Bet Vortington iz Velike Britanije (17:6) i Poljakinju Patriciju Adamkijevič (4:0) da bi u finalu bila bolja od Francuskinje Sare Adidu sa 13:9 i osvojila prvo juniorsko evropsko zlato za Srbiju!Dragan Jović, njen trener iz matičnog kluba Galeb i trener Milice Mandić, olimpijske šampionke iz Lonodna, prezadovoljan je rezultatom.
Pogledaj vesti o: Evropsko prvenstvo