Spojila atletiku i bob

Izvor: RTS, 05.Nov.2012, 15:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Spojila atletiku i bob

Američka atletičarka Lolo Džons, četvrtoplasirana na 100 metara s preponama na Olimpijskim igrama u Londonu, takmičiće se ove zime u bobu. Džonsova je izabrana u američku bob posadu koja će narednog vikenda učestvovati na prvom ovogodišnjem takmičenju za Svetski kup u Lejk Plesidu.

Džons se prvi put oprobala u ovom sportu prošlog meseca, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << a zauzeće mesto kopilota u trećoj posadi SAD, koju predvodi Džezmin Fenlejtor.

Atraktivna američka atletičarka, koja je na OI u Pekingu 2008. bila sedma u finalu trke na 100 s preponama, najavila je učešće i na Igrama u Rio de Žaneiru 2016, ali ne odbacuje ni mogućnost da se takmiči u bobu na ZOI u Sočiju 2014.

Zanimljivo je da je i u drugom timu SAD za kopilota - takmičarku koja gura bob, izabrana atletičarka - Tijana Medison. članica američke štafete 4x100 koja je u Londonu osvojila zlato.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.