Nova medalja za Srbiju - Datunašvili preko Hrvata do bronze!

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 04.Avg.2021, 05:01

Srpski rvač Zurab Datunašvili osvojio je bronzanu medalju na Olimpijskim igrama!

Datunašvili je savladao Ivana Hukleka iz Hrvatske i osvojio bronzanu medalju u rvanju grčko-rimskim stilom u kategoriji do 87 kilograma.

Ovo je šesta medalja za Srbiju na ovim Olimpijskim igrama, ukupno 11. olimpijska medalja u rvanju za našu zemlju.

On je u prvoj borbi repesaža bio bolji od Alžirca >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Bakira Sid Azara rezultatom 5:1.

Podsetimo, iako je poražen odmah u prvom kolu od Ukrajinca Žana Belenjuka, zahvaljujući njegovom plasmanu u finale, Datunašvili je prošao u repesaž.

Upravo je Hukleka savladao Belenjuk 7:1 u polufinalu i omogućio Datunašviliju šansu za bronzu.

Stevan Mićić zaustavljen u prvoj borbi

Srpski rvač Stevan Andrija Mićić poražen je u prvoj borbi na Olimpijskim igrama.

Od Stevana Mićića je u osmini finala u rvanju slobodnim stilom u kategoriji do 57 kilograma bolji bio nekadašnji svetski šampion Japanac Juki Takahaši.

Japanac je bio veoma agresivan, aktivan sve vreme, napadao je i izmorio rivala i na kraju slavio rezultatom 7:0.

Za Mićića sada ostaje nada da će se Takahaši plasirati u finale što bi njemu donelo novu priliku i repasaž.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.