SP: Vaterpolisti Srbije deklasirali Španiju

Izvor: BanjalukaLive.com, 19.Jul.2017, 22:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vaterpolisti Srbije zabilježili su i drugu pobjedu na Svjetskom šampionatu u Budimpešti.Aktuelni olimpijski, svjetski i evropski šampioni nadigrali su Španiju sa 11:5 (3:1, 2:0, 3:2, 3:2) i čvrsto drže prvu poziciju u grupi C.Izabranici Dejana Savića dominirali su tokom čitavog meča i nisu ostavili nikakvu nadu svom rivalu da mogu ozbiljnije da ih ugroze.U prvoj četvrtini su ekipe ispitivale snage. Dobrih pet minuta >> Pročitaj celu vest na sajtu BanjalukaLive.com << nije bilo golova, a onda je Alehandro Sančez doveo Špance u vođstvo. Radost “furije” nije dugo trajala, jer je uslijedio “blickrig” srpske selekcije, koja je do kraja četvrtine postigla tri gola (Prlainović 2 i Filipović) i preuzela kontrolu igre u svoju korist.“Delfini” su nastavili da igraju granitno u odbrani i u drugih osam minuta igre. Srbija u drugoj dionici nije primila gola, a Ubović i Mandić su još više uvećali prednost.Srbija je nastavila rutinski da odrađuje posao i u trećem kvartalu. Španci su se borili, ali su aktuelni šampioni svijeta preko Aleksića i Filipovića uzvraćali udarac, da bi Stefan Mitrović prvim golom donio Srbiji pet golova prednosti.Najbolja vaterpolo selekcija na svijetu je dobila i posljednju dionicu rezultatom 3:2. Ubović je postigao i drugi gol, a u listu strijelaca su se upisali i Pijetlović i Ćuk.Srbija se u trećem kolu grupe C sastaje sa Grčkom u petak, 21. jula od 10.50 časova po srednjeevropskom vremenu.Izvor: Sportska centrala, Foto: Instagram

Nastavak na BanjalukaLive.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BanjalukaLive.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BanjalukaLive.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.