Prva medalja za Srbiju - Mikec osvojio srebro u disciplini vazdušni pištolj

Izvor: Vostok.rs, 24.Jul.2021, 15:47

Damir Mikec je osvojio prvu medalju za Srbiju na Olimpijskim igrama u Tokiju. Posle brojnih medalja na evropskim prvenstvima i srebra na svetskom prvenstvu, Mikec je osvojio svoju prvu medalju na Olimpijskim igrama.  Prethodno, Mikec je u kvalifikacijama "upucao" 578 krugova i kao osmoplasirani ušao u trku za medalju. PRVA MEDALJA za #TeamSerbia na Olimpijskim igrama u Tokiju!  Strelac Damir Mikec osvojio je SREBRNU medalju u disciplini vazdušni pištolj 10m.  Tako je breee, bravoo Damire#Tokyo2020 #JedanTimIstiCilj #ZaSrbiju pic.twitter.com/NTkuJ2smVu