Poplave u Kanadi

Izvor: RTS, 26.Jun.2013, 16:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Poplave u Kanadi

Evakuisano oko 100.000 usled popava koje su zadesile Kalgari u Kanadi. AP javio da je jedna osoba poginula. Škole zatvorene.

Poplave u Kanadi primorale su na evakuaciju oko 100.000 stanovnika Kalgarija i okoline, škole su zatvorene, a dva helikoptera i više stotina vojnika upućeno je u 24 gradska naselja, pošto je jaka kiša dovela do izlivanja reka Bou i Elbou u tom olimpijskom gradu i širom zapada Kanade.

Gadonačelnik Kalgarija Nahid Nenši pozvao >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je građane da uzmu svoje stvari i napuste svoje domove na nekoliko dana, policija je patrolirala ulicama i preko megafona, podsećala sugrađane na evakuaciju, dok televizijski snimci prikazuju kako voda nosi automobile i uništava kuće u gradu i obližnjim mestima, prenela je agencija AFP.

Jaka kiša je zatvorila putne pravce i mostove u drugim delovima kanadske pokrajine Alberta, ali nema izveštaja o žrtvama i povređenima, javio je Rojters, mada je AP ranije danas javio da je najmanje jedna osoba poginula u poplavi usled obilne kiše koja je pogodila jug Alberte. 

AFP navodi da je još 12 mesta u susednim kanadskim provincijama proglasilo vanredno stanje, a klizišta su prinudno zatvorile transkanadski auto-put, što je dovelo do izolacije planinskog odmorišta u gradu Banf.

Vode je bilo i na u ulicama naselja Bounesa, na severozapadu Kalgarija, mada su gradske vlasti tada navele da kuće neće biti ugrožene od poplava.
Pogledaj vesti o: Poplave

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.