Izvor: B92, 10.Mar.2015, 10:46 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Poginula tri francuska olimpijca
U sudaru helikoptera s francuskim sportskim zvezdama rijaliti šoua u Argentini, poginulo je 10 osoba, među kojima dva olimpijska pobednika i šampion u jedrenju.
Kako su saopštile vlasti u Buenos Ajresu, helikopteri su se sudarili u vazduhu u argentinskoj provinciji Rioha, oko 1.170 kilometara severozapadno od Buenos Ajresa. Svi putnici i članovi posade, njih 10, poginulo je.
Među žrtvama se nalaze francuski olimpijski pobednici, plivačica Kamij Mifa >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << (25) i bokser Aleksis Vastin (28), kao i šampionka u jedrenju Florans Arto (57).
Kamij Mifa osvojila je zlatnu medalja na 400 metara slobodnim stilom na Olimpijskim igrama 2012. godine. Dobitnica je srebrne medalje na 200 metara slobodnog stila i još jedne bronzane medelje.
Vastin je osvojio bronzu 2008. godine na Olimpijskim igrama u Pekingu.
Florans Arto je 1990. godine osvojila čuvenu prekoatlantsku trku "Put ruma".
Iako se su u prvom trenutku stigle informacije da su među putnicima bili plivač Alan Bernad i bivši fudbaler Silvan Viltor, oni su se neposredno nakon nesreće oglasili na društvenim mrežama.
Sportisti su snimali rijaliti šou za prvi program francuske televizije TF1. Emisija "Dropped" je trebalo da bude emitovana ovog leta, a u njoj učestvuju sportisti koji se snalaze u prirodi.
Opširnije čitajte na našim info stranama.














