
Izvor: Radio Slobodna Evropa, 26.Jul.2021, 14:27
Olimpijada: Južnokorejska TV se izvinila zbog pice, Drakule i Černobilja
Južnokorejska televizija MBC izvinila se zbog uvredljivog opisivanja država čiji timovi učestvuju na Ljetnim olimpijskim igrama u Tokiju, nakon što su Italiju predstavili kao zemlju pice, Rumuniju kao dom grofa Drakule, a Ukrajinu kao državu u kojoj se desila černobiljska katastrofa.
Televizija je koristila fotografije i pisane opise za zemlje tokom svečanog otvaranja Igara, a izvinjenje je uslijedilo nakon žalbi u vezi sa "uvredljivim" i "smiješnim" prikazima.
Tvrdeći...
Pogledaj vesti o: Olimpijske igre
Nastavak na Radio Slobodna Evropa...
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Slobodna Evropa. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Slobodna Evropa. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.