Odbojkašice preokretom u Vroclavu do Tokija!

Izvor: RTS, 04.Avg.2019, 07:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je Poljsku u gostima sa 3:1 (21:25, 25:23, 25:16, 25:23), čime je izborila vizu za Olimpijske igre u Tokiju naredne godine.
Srbija je iskoristila prvu meč loptu za Tokio, ali je bilo vrlo teško i na momente dramatično >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << u Poljskoj.

Domaće odbojkašice, uz fanatičnu podršku sa tribina, bolje su ušle u meč i bez poteškoća osvojile prvi set - 25:21.
Međutim, kako je vreme odmicalo, srpske odbojkašice su bile sve opuštenije i bolje, pa su preokrenule.
Drugi set su osvojile sa 25:23, a treći vrlo lako - 25:16.
Poljakinje su se trgnule, zaigrale bolje u setu koji je za njih bio biti ili ne biti.
Vodile su sa 16:12, kasnije i sa 21:19, ali je ekipa Zorana Terzića preokrenula i osvojila ovaj deo igre sa 25:23.
Pobedom u Vroclavu, reprezentacija Srbije je overila vizu za Olimpijske igre u Tokiju 2020. godine, što će biti četvrti put zaredom da najbolji ženski odbojkaški tim Srbije igra na najvećoj svetskoj sportskoj smotri.
Ovako je protekao meč:
22.33 - Kraj meča! Srbija je osvojila set sa 25:23 i pobedila u Vroclavu!
22.18 - Poljakinje imaju lepu prednost u četvrtom setu - 16:12. Nadamo se ne i nedostižnu...
22.12 - U četvrtom setu, Poljska vodi 8:7.
21.58 - Odlična Srbija u trećem setu, koji je osvojen rezultatom 25:16. Manje grešaka, odličan servis i raspoložena Tijana Bošković.
21.40 - Na prvi tehnički tajm-aut u trećem setu, Srbija ide sa dva poena prednosti - 8:6.
21.28 - Srbija je izjednačila na 1:1. Odlična odbojka u drugom setu, napeto na kraju, ali je poenima Tijane Bošković Srbija došla do izjednačenja.
21.14 - Vođstvo Srbije i na drugom tajm-autu - 16:14.
21.07 - Srbija vodi na prvom tehničkom tajm-autu u drugom setu sa 8:7. Poljska je vodila sa 7:4, ali su srpske odbojkašice vezale četiri poena i povele.
20.55 - Poljska je osvojila prvi set sa 25:21. Mnogo grešaka su napravile srpske odbojkašice, što je olakšalo domaćinu put do prvog seta.
20.45 - Poljakinje vode 16:13 na drugom tehničkom tajm-autu.
20.37 - Tehnički tajm-aut, Poljska vodi 8:7.