Nedžad Husić nije uspio osvojiti bronzanu medalju na Olimpijskim igrama

Izvor: SandzakPress.net, 26.Jul.2021, 17:39

Bh. taekwondoista Nedžad Husić (19) nije uspio osvojiti broznanu medalju na Olimpijskim igrama nakon što je poražen protiv turskog predstavnika Hakana Recbera rezultatom 22:13. BiH tako još uvijek čeka na prvo olimpijsko odličje u historiji. Za Husića je ponovo bila kobna prva runda koju je Turčin dobio 14:5 i nije bilo realno očekivati da nadoknadi zaostatak. Iako je sve učinio da barem ublaži poraz, naredne dvije runde su bile potpuno izjednačenje i Recber je došao >> Pročitaj celu vest na sajtu SandzakPress.net << do bronze. Naš mladi borac je prethodno u četvrtfinalnom okršaju savladao Egipćanina Mahmouda Abdulrahamana 8:7, a u osmini finala eliminisao je japanskog predstavnika Ricarda Suzukija rezultatom 22:2. U polufinalnom meču poražen je od Uzbekistanca Ulugbeka Rashitova rezultatom 28:5. Bez obzira što je ostao bez medalje, Husić je napravio veliki uspjeh, jer je već ranije plasmanom u polufinale ostvario najbolji rezultat u historiji BiH na Olimpijskim igrama i takmičenje je okončao na diobi 5. mjesta. Prethodno je najbolji plasman ostvario strijelac Nedžad Fazlija koji je u disciplini 10m vazdušna puška zauzeo 6. mjesto u Sidneju 2000. godine. Izvor: klix.ba The post Nedžad Husić nije uspio osvojiti bronzanu medalju na Olimpijskim igrama appeared first on Bosna PRESS. Pogledajte vijest na izvornom sajtu: Nedžad Husić nije uspio osvojiti bronzanu medalju na Olimpijskim igrama The post Nedžad Husić nije uspio osvojiti bronzanu medalju na Olimpijskim igrama appeared first on Sandžak PRESS.
Pogledaj vesti o: Olimpijske igre

Nastavak na SandzakPress.net...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SandzakPress.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SandzakPress.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.