Nastavljen crni niz, strelci bez finala

Izvor: B92, 10.Avg.2016, 15:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nastavljen crni niz, strelci bez finala

Srpski strelci Dimitrije Grgić i Damir Mikec nisu uspeli da se plasiraju u finale u disciplini MK pištolj na 50 metara na olimpijskom turniru u Rio de Žanieru.

Obojica su vrlo loše počeli – Mikec sa 89 krugova u prvoj seriji, Grgić sa dva više.

Vrlo brzo Damir je izgubio sve realne šanse za finale, Dimitrije se držao još neko vreme, u jednom intervalu čak je bio na poziciji koja vodi u >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << finale (prvih osam) i pred poslednju, šestu seriju još je bio u igri.

Ipak, u prva četiri hica u poslednjoj seriji upisao je četiri devetke i time praktično izgubio sve šanse. Na kraju je Grgić upucao 552 kruga, što je bilo dovoljno samo za 16. poziciju, a Mikec mu se u finišu potpunop približio i završio je na 18. mestu sa 551 krugom.

Poslednji koji je ušao u finale jeste Kinez Živei Vang sa 556 krugova.

U finale se ne računaju krugovi iz kvalifikacija, već se kreće od nule. Maksimalni skor za svaki hitac heste 10,9, ukupno će finalisti ispaliti po 20 hitaca, što znači da najveći mogući ukupni skor 218.

Finale počinje sa dve serije od po tri hica, a zatim se nastavlja sa 14 pojedinačnih hitaca. Posle prvih osam hitaca, takmičar sa najmanje pogođenih krugova biva eliminisan i završava na osmoj poziciji, a potom se isti proces ponavlja posle svaka dva hica dok se ne odluče osvajači medalja.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

JOŠ JEDAN NEUSPEH ZA SRPSKE STRELCE: Mikec i Grgić bez finala OI

Izvor: Kurir, 10.Avg.2016

...Grgić je zauzeo 16 mesto u kvalifikacijama, pošto je pogodio 552 kruga Mikec je bio 18 sa 551 krugom..Najbolji rezultat u kvalifikacijama imao je Jongoh Jin iz Južne Koreje sa 567 krugova..Autor: Kurir sport

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.