Keniji zlato i srebro na 800m, Bosanac Tuka šesti

Izvor: B92, 04.Avg.2021, 15:36

Kenijski atleticar Emanuel Korir osvojio je zlatnu medalju u trci na 800 metara na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Korir je do zlata stigao s vremenom 1:45,06 minuta.

Bila je ovo četvrta uzastopna pobeda Kenije na 800 metara na Olimpijskim igrama.

Srebro je pripalo njegovom zemljaku Fergusonu Čerijot Rotiču koji je trku završio za 1:45,23, dok je bronzu osvojio Poljak Patrik Dobek s vremenom 1:45,39.

Nijedan od trojice sportista >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nikad do sada bio na olimpijskom postolju.

Šestu poziciju je zauzeo najbolji BiH atletičar Amel Tuka, koji je bio na začelju do polovine trke, da bi tek u finišu popravio svoj plasman.

Pogledaj vesti o: Japan