Ivana Maksimović osvojila bronzu,  svetski rekord Arsovićeve

Izvor: NaDlanu.com, 05.Apr.2013, 12:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ivana Maksimović osvojila bronzu, svetski rekord Arsovićeve

Ivana Maksimović osvojila bronzanu medalju vazdušnom puškom na Svetskom kupu u Južnoj Koreji, saopštio je Olimpijski komitet na svom tviter profilu.

Ivana Maksimović je ostvarila rezultat od 185,6 krugova. Srpska reprezentativka Andrea Arsović je u kvalifikacijama postavila novi svetski rekord sa 419,7 krugova, ali je u finalu zauzela sedmo mesto sa 101,6 krugova.Zlato je osvojila Kineskinja Liusji Vu rezultatom od 206,2 kruga, dok je drugo mesto zauzela Silvija Rahl iz Nemačke sa 206.Srpske reprezentativke Zorana Arunović i Jasna Šekarić osvojile su peto, odnosno osmo mesto u disciplini pištolj 25 metara.Beta
Pogledaj vesti o: Olimpijske igre