Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 02.Okt.2014, 10:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Grad pomaže kajakaše na putu za Rio 2016.
Ovog leta vodeni sportovi su nam doneli mnogo radosti. Medalje su osvajali plivači, veslači, ali i kajakaši, a među njima i takmičari iz novosadske "Vojvodine".
Sa članovima tog kluba danas su se sreli gradonačelnig Miloš Vučević i član Gradskog veća zadužen za sport i omladinu Predrag Svilar.
Sezona na izmaku, za Kajak i kanu klub „Vojvodina“ bila je izuzetno uspešna, jedna od najuspešnijih u istoriji.
Titula seniorskog prvaka države >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << ubedljivo je osvojena, a odličja sa međunarodnih takmičenja koje su članovi doneli u vitrine kluba teško je i prebrojati. Iza svega stoji marljiv rad, ali i uspešna saradnja sa Gradom.
Osim poboljšanja forme i najbolje moguće pripreme postojećih članova kluba, jedan od zajedničkih planova je i popularizacija kajakaškog sporta, to jest širenje baze, što je preduslov za buduće uspehe.
U narednoj, predolimpijskoj godini u klubu se nadaju i većim uspesima, a dugoročni cilj je, naravno, Rio gde se, s pravom, očekuje nastup, pa čak i postolje za trojicu takmičara.
Grad Novi Sad pomaže i pomagaće takmičare Kajak kanu kluba "Vojvodina" sa željom da se što veći broj njih nađe na Olimpijskim igrama u Riju 2016. godine, rekao je danas gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević.
"Pre mesec dana u Gradskoj kući bili su članovi rukovodstva i takmičari Kajak kanu kluba 'Vojvodina', a u međuvremenu su ostvarili brojne značajne rezultate na takmičenjima i zato smo došli da im danas izrazimo podršku", rekao je Vučević.
On je naglasio da je cilj Novog Sada da što više njegovih sportista bude zastupljeno na narednim Olimpijskim igrama, dodajući da veruje da će gradski sekretar za sport iznaći način, da kao i do sada, pomogne tom klubu.
Predsednik Kajak kanu kluba "Vojvodina" Bora Sibinkić rekao je da je 2014. jedna od najuspešnijih godina u istoriji kluba.
"Grad Novi Sad je bio i jeste naš najveći oslonac i na tome smo zahvalni, a verujem da će nas podržavati i dalje kako bi ispunili naš cilj da na Olimpijadi u Riju nastupe naša tri takmičara, a plan je ne samo da nastupe, nego i da se bore za medalju", rekao je Sibinkić.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...








