Gordana Miković Mučibabić osvojila bronzu na OI gluvih u Sofiji

Izvor: DobreVesti.rs, 31.Jul.2013, 21:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SOFIJA -  Gordana Miković Mučibabić, srpski strelac osvojila je bronzanu medalju vazdušnom puškom  na 22. letnjim Olimpijskim  igrama gluvih u Sofiji.

Ovo je prva medalja srpskih reprezentativaca na velikom takmičenju na kome učestvuje nekoliko hiljada sportista.
Gordana Miković Mučibabić  je u finale ušla sa 391 krug i uspela da kroz veoma uzbudljivo finale osvoji treće mesto.
 Lep plasman, peto mesto u finalu, imala je i Jasmina Rimski koja je osnovnom delu imala 383 kruga.
Vazdušnom puškom u muškoj konkurenciji u finalu je gađao Filip Kostić (576 krugova u kvalifikcaijama) i na kraju zauzeo osmo mesto.