Izvor: SrbijaDanas.com, 03.Avg.2021, 04:26

BOJAN NIJE IZDRŽAO: Zdelar daleko od medalje

Dosta slabiji nego u prvoj trci.

Srpski kajakaš Bojan Zdelar nije uspeo da uđe u A finale trke K1-1000 na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Nije izdražo Bojan Zdelar i trku završio na poslednjoj, 8. poziciji sa vremenom 3:29.525. To je za skoro pet sekundi slabije od prvoplasiranog Balinta Korpača iz Mađarske, koji je završio u vremenu 3:24,558 sekundi. Uz njega su plasman u finale iz ove trke obezbediili >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << Jozef Dostal (3:25,387 sekundi) iz Češke, potom Jakob Šof (3:25,586 sekundi) iz Nemačke i Žang Dong (3:26,246 sekundi) iz Kine.

I on će kao i Milica Novaković veslati u B finalui to  od 5.12 po srednjeevropskom vremenu.