Australija jača od hake, ide u Rio

Izvor: B92, 19.Avg.2015, 00:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Australija jača od "hake", ide u Rio

Košarkaši Australije plasirali su se na Olimpijske igre u Rio de Žaneiru sledeće godine.

"Kenguri" su u dvomeču šampionata Okeanije bili bolji od Novog Zelanda. Nakon pobede od 12 poena razlike u Melburnu, Australija je slavila i u Velingtonu 89:79.

Australijance je predvodio bek Klivlenda Metju Delavedova sa 14 poena i 5 asistencija, 11 poena je dodao veteran Dejvid Andersen, dok je dabl-dabl ostvario centar Golden Stejta Endru Bogut sa po 10 poena, a imao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je i 3 blokade.

Najbolji u redovima Novozelanđana bio je Kori Vebster sa 16 poena, ali je promašio čak 17 šuteva iz igre. Najbolje ga je pratio Ruben Te Rangi sa 14 poena, dok je 13 dodao Everard Barlet.

Novi Zeland će imati još jednu šansu da se domogne Kopakabane, igraće kvalifikacioni olimpijski turnir sledećeg leta.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.