Asmir i Amela završili takmičenje na Olimpijskim igrama

Izvor: SandzakPress.net, 19.Avg.2016, 12:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Reprezentativac Srbije Asmir Kolašinac nije uspeo da se plasira u finale u bacanju kugle na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru pošto je u kvalifikacijama zauzeo 15. mesto. Kolašinac je zauzeo 15. mjesto rezultatom 20 metara i 16 centimetara, koliko je bacio u posljednjoj trećoj seriji. U prvoj seriji bacio je 19,86 metara, dok je u drugoj prestupio. Norma za finale bila je 20,65 metara. Najbolji u kvalifikacijama bio je Amerikanac Rajan Kruzer sa 21,59 metara, drugi je bio Tomas Volš >> Pročitaj celu vest na sajtu SandzakPress.net << sa Novog Zelanda sa 21,03, a treći Darlan Romani iz Brazila sa 20,94 metara. Finale je na programu noćas u 1.30. Kraj i za Amelu Reprezentativka Srbije Amela Terzić nije uspela  da se plasira u finale trke na 800 metara na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru. Mlada Novopazarka je stazu pretrčala za dva minuta, tri sekunde i 81 stotinku i u trećoj polufinalnoj grupi zauzela pretposljednje, sedmo, a ukupno 23. mjesto. Najbrža u polufinalu bila je Kaster Semenja iz Južne Afrike, koja je kroz cilj prošla za minut i 58,15 sekundi. Terzićeva je na Olimpijskim igrama nastupila i u disciplini 1.500 metara, ali je takmičenje završila u kvalifikacijama. (B92)

Nastavak na SandzakPress.net...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SandzakPress.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SandzakPress.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.