Izvor: B92, 03.Nov.2008, 16:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Žu Šiming prelazi u profesionalce
Prvi Kinez olimpijski šampion u boksu Žu Šiming neće braniti titulu u Londonu 2012. pošto sledeće godine prelazi u profesionalce.
"Želeo bih da osvojim profesionalni pojas za svoju zemlju",rekao je 27-godišnji Žu i konstatovao da su profesionalni boks mečevi "lakši i atraktivniji za gledanje".
Žu, koji je osvojio zlatnu medalju u papir kategoriji, bio je i prvi kineski bokser u istoriji koji se popeo na olimpijski tron, osvojivši bronzu na Igrama u Atini 2004.
Pogledaj vesti o: Olimpijske igre
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.













