Strelci drugi na turniru u Slovačkoj

Izvor: Blic, 14.Nov.2010, 09:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Muška juniorska reprezentacija Srbije u streljaštvu osvojila je na turniru "Olimpijske nade" u Njitri, u Slovačkoj, drugo mesto vazdušnom puškom sa 1.766 krugova, što je čak šest krugova bolje od starog državnog rekorda.

Mazinjanin je imao 588, Čotra 590 i Živić 588 krugova. Pobedili su Ukrajinci sa 1.769 krugova, dok su treći su bili Madjari sa 1.744 kruga.

U kadetskoj konkurenciji >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << ovim oružjem slavili su Mađari sa 1.756 krugova ispred Ukrajine sa 1.738 i Srbije sa 1.738 krugova (Dautović 571, Markoski 582, Aleksandrovski 580).

Drugo mesto osvojile su i juniorke puškom sa 1.179 krugova (Biserčić 394, D. Todorović 394, Bogatinkovski 391). Pobedila je Ukrajina sa 1.184 kruga, a treće su bile mlade takmičarke Češke sa 1.169 krugova.

U konkurenciji kadetkinja drugo i treće mesto pripalo je ekipama Srbije. Srbija 1 sa 1.162 kruga je "srebrna" (Simić 381, T. Todorović 393, Kolarik 388), dok je Srbija 3 "bronzana" sa 1.157 krugova (Spasojević 391, Zeljajić 384, Antonijević 382). Slavila je Mađarska sa 1.162 kruga.

U pojedinačnim finalima puškom kadetkinja Katarina Biserčić zauzela je drugo mesto, kao i junior Marko Živić, dok je kadet Igor Čotra osvojio je treće mesto.
Pogledaj vesti o: Olimpijske igre

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.