Izvor: Glas javnosti, 11.Feb.2010, 16:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kinez Li stigao u Rad

Rad je na svom zvaničnom sajtu objavio da je njegov novi član postao Kinez Li Čunju (24). Li igra na poziciji zadnjeg veznog, dolazi iz ekipe Čangša Ginde, a prošao je sve mlađe nacionalne selekcije, uključujući olimpijsku, u kojoj ga je trenirao Ratomir Dujković. U "ličnoj karti" ima i nastup na Svetskom prvenstvu za fudbalere do 17 godina. Li je u bazu "građevinara" na Kipru doputovao u društvu šefa stručnog štaba Marka Nikolića, koji se prošle nedelje nakratko vratio u >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << Beograd, kako bi prisustvovao seminaru Karlosa Keiroša.

-Znam da je Rad dobar klub, koji afirmiše mlade fudbalere. Dolazak u Srbiju za mene je veliki izazov i pokušaću da se prikažem u najboljem izdanju - najavio je Li.

Talentovani kineski fudbaler već je odradio prve treninge sa novim saigračima, a u narednih nekoliko dana će dobiti šansu da i na utakmicama pokaže šta zna. Najpoznatiji Kinezi u domaćem fudbalu svakako su Đia i Liju, koji su pre gotovo četvrt veka branili boje Partizana. Bežanija je pre nekoliko godina imala igrače iz dve Koreje.
Pogledaj vesti o: Olimpijske igre

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.