Izvor: Radio 021, 30.Maj.2018, 22:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Rukometašice obezbedile plasman na Evropsko prvenstvo
Srpske rukometašice ostvarile su plasman na Evropsko prvenstvo 2018. pobedom u kvalifikacijama protiv Farskih Ostrva rezultatom 33:17 (17:11).
Švedska je u Skoplju savladala Makedoniju 32:20, pa tako ostaje da izabranice selektora Ljubomira Obradovića savladaju Makedonke i overe prvo mesto u grupi.
Odbrana je u prvih desetak minuta funkcionisala besprekorno, pa su Srpkinje, praktično sve golove >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << postigle iz kontranapada preko Katarine Krpež Šlezak i Slađane Pop Lazić, prenosi B92.
Uspele su Faranke da se konsoliduju, smanjile su rezultatski zaostatak i počele da postižu golove, dok je sa druge strane, selektor Obradović pokušavao da podjednako optereti sve devojke u crvenim dresovima.
Period potpune dominacije viđen je početkom drugog poluvremena, koje su srpske rukometašice otvorile serijom 9:0. Farankama je bilo potrebno 16 minuta da postignu prvi gol u nastavku, a kada su to učinile, na semaforu je pisalo ubedljivih 12:26. Ostatak meča protekao je u rutinskom odmeravanju snaga u kome odbrane nisu imale preterano važne uloge.
Najefikasnije u srpskom timu bile su Katarina Krpež Šlezak i Slađana Pop Lazić sa po šest pogodaka, dok je Sanja Radosavljević postigla pet golova.
Srpkinje protiv Makedonki igraju u nedelju od 18 časova u Nišu, a pobeda, kojom bi zauzele prvo mesto u grupi, donela bi i bolju poziciju pred žreb 12. juna u Parizu.
Autor: B92












