Izvor: Radio 021, 17.Jun.2016, 08:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Isinbajeva neće u Rio pod olimpijskom zastavom
Ruska atletičarka Jelena Isinbajeva rekla je da se neće takmičiti pod olimpijskom zastavom ako atletičari njene zemlje budu suspendovani sa Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru.
Ruski atletski savez je kažnjen zbog navodnog sistematskog dopinga, a Svetska atletska federacija (IAAF) bi danas trebalo da odluiči da li će Rusiju vratiti u program Olimpijskih igara u Riju. Ako suspenzija ostane na snazi, Isinbajeva se neće takmičiti.
"Ako ceo ruski tim bude >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << suspendovan i ja ću biti suspendovana. Ako se takmičim, to će biti jedino pod ruskom zastavom", rekla je ruska skakačica s motkom. "Bilo je predloga da se takmičim pod zastavom Medjunarodnog olimpijskog komiteta, ali to ne izgleda kao realna mogućnost", dodala je Isinbajeva, koja je osvojila zlatne medalje na Igrama 2004. i 2008. godine.
Trostruka svetska šampionka podržala je borbu protiv dopinga, ali je istakla da "čisti" sportisti ne treba da ispaštaju.
"Razumem da IAAF treba da pokrene snažnu akciju i iskoreni doping, ali mislim da nije fer 'čistim' ruskim sportistima zabraniti da se takmiče. Tokom 20 godina nikada nisam pala na doping testu, bilo u Kini, Sjedinjenim Američkim Državama ili bilo kojoj evropskoj zemlji", rekla je Isinbajeva.
Autor: Beta
Pogledaj vesti o: Olimpijske igre
















