Izvor: S media, 01.Jul.2011, 11:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vimbldon: "Ranjeni lavovi" u borbi za finale
Ljubitelji tenisa u Srbiji danas će pažnju usmeriti ka duelu Novaka Đokovića i Žoa-Vilfreda Conge, dok će pažnja Britanaca biti na duelu Endija Mareja i Rafaela Nadala.
U duelu ranjenih, kako ih opisuje britanska štampa, obzirom na povredu stopala Rafaela Nadala, odnosno butnog mišića Endija Mareja, svi na Ostrvu se nadaju da će Marej prekinuti niz od 75 godina bez >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << trofeja na Vimbldonu za nekog Britanca.
Vimbldon: Ziki i Kaća predali meč
Vimbldon: Ziki i Ljodra u polufinalu - slede braća Brajan
Conga dva puta kleknuo pred Federerom VIDEO
Poraženi Tomić: Nole, hoću da te zagrevam
Ne samo to, od 1938. godine i Bani Ostin, Britanci nisu imali ni finale, a da bi konačno to doživeli, Marej će morati da svrgne sa trona igrača, koji je više od 100 nedelja proveo na poziciji broj 1.
Sve oči biće uprte i u Nadalovo stopalo, jer će od stanja te povrede puno zavisiti.
- Moje stopalo nije dobro, to je svima jasno, ali Vimbldon je važniji od svega. Igraću pod anestetikom, čije dejstvo traje pet sati, bez toga ne bih mogao da igram - rekao je Nadal.
Sa druge strane, Marej se nada da bi ponovo mogao da pobedi najboljeg na svetu na nekom od grend slem turnira.
- Pobeđivao sam Rafu ranije na grend slemovima, ali nikada na Vimbldonu i voleo bih to da promenim u petak - rekao je Marej, koji je pobedio Nadala četiri puta u prethodnih 15 susreta.
FOTO: AP/Beta
Pogledaj vesti o: Novak Đoković, Novak Đoković finale, Tenis












