Izvor: SrbijaDanas.com, 19.Avg.2023, 11:51
VIŠE NEMA DILEME: Novak se pridružio Alkarazu
Bilo je i očekivano, ali sada je i zvanično.
Pobedom protiv Tejlora Frica i plasmanom u polufinale Sinsinatija, Novak Đoković je obezbedio mesto na završnom Mastersu u Torinu. U italijanskom gradu će učestvovati osam najboljih tenisera u tekućoj godini.
Novak je drugi koji je overio vizu za Italiju. Pre njega to je uradio samo Karlos Alkaras, trenutno najbolji >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << teniser planete.
Srpskom asu je ovo 16. put da igra na završnom turniru i na večnoj listi se na trećem mestu izjednačio sa Džimijem Konorsom. Od 2007. godine, na Masters nije otišao samo 2017. kada je bio povređen.
Novak je šest puta slavio na Mastersu i izjednačen je na prvom mestu po broju titula sa Rodžerom Federerom.
U karijeri na Mastersima ima skor od 46-17 i samo Federer ima više pobeda (59-17). Đoković je na prethodnih 15 učešća, na čak 11 došao najmanje do polufinala.
Pogledaj vesti o: Novak Đoković
Nastavak na SrbijaDanas.com...








