UŽIVO: Novak ima dva seta prednosti protiv Raonića

Izvor: Večernje novosti, 28.Jan.2020, 12:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Najbolji srpski teniser igra meč četvrtfinala Australijan opena Najbolji srpski teniser Novak Đoković meč četvrtfinala Australijan opena igra protiv Kanađanina Miloša Raonića .Duel Đokovića i Raonića postavljen je kao prvi u večernjem terminu po lokalnom vremenu na centralnom terenu "Rod Lejver".Biće to njihov 10. susret, a Đoković je dobio svih prethodnih devet, uključujući >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << i četvrtfinale u Melburnu 2015. godine.Pobednik ovog duela u polufinalu prvog grend slema sezone igraće protiv Švajcarca Rodžera Federera, koji je spasao sedam meč lopti protiv Tenisa Sandgrena i slavio 6:3, 2:6, 2:6, 7:6, 6:3.PRVI SET1:0 Novak je odlično počeo meč. Uvodni servis gem je osvojio bez izgubljenog poena.1:1 I Raonić je siguran na svoj prvi servis gem na meču, koji je osvojio uz jedan izgubljen poen.2:1 Đoković još jednom osvaja gem bez izgubljenog poena.2:2 U najdužem gemu u dosadašnjem toku meča Raonić je spasao tri brejk lopte i potom svoju drugu priliku iskoristio za osvajanje gema.3:2 Novak je i posle trećeg servis gema bez izgubljenog poena.3:3 Četvrtim asom u dosadašnjem toku meča Raonić je sačuvao servis i osvojio gem u kojem se ponovo morao da brani brejk loptu.4:3 Tek u četvrtom Novakovom servis gemu Raonić je uspeo da osvoji prvi poen na servis rivala, a potom je vezao još dva i došao do brejk lopte. Novak je ostao priseban i odličnim prvim servisom znatno je olakšao sebi put do osvajanja sedmog gema u prvom setu.4:4 Još jedan dugačak servis gem odigrali su Đoković i Raonić, koji je ponovo morao da spašava brejk loptu. U tome je i uspeo, as servisom, da bi potom treću gem loptu pretvorio u poen za novo izjednačenje.5:4 Raonić će u narednom gemu servirati za ostanak u setu, pošto je Novak deveti gem osvojio uz jedan izgubljen poen.6:4 NOVAK BREJKOM DO OSVAJANjA PRVOG SETA - Kada je bilo najvažnije Novak je pokazao mentalnu snagu i čvrstinu i iz ukupno devete brejk lopte (četvrte u odlučujućem gemu) došao do osvajnja prvog seta, koji je trajao 55 minuta.DRUGI SET 1:0 Novak je prvi as na meču odservirao tek u uvodnom gemu drugog seta, koji je osvojio uz dva izgubljena poena.1:1 Uz dva asa i jedan izgubljen poen Raonić osvaja svoj prvi servis gem u drugom setu.2:1 Novak, uz dva izgubljena poena, održava minimalnu prednost na početku drugog seta.3:1 - BREJK U gemu koji je trajao skoro osam minuta Novak je oduzeo servis Raoniću, iskoristivši treću brejk priliku.4:1 Đoković potvrđuje brejk bez izgubljenog poena.4:2 Uz dva izgubljena poena Raonić prekida Novakovu mini seriju od tri uzastopno osvojena gema.5:2 U najdužem Novakovom servis gemu, koji je trajao šest minuta, Đoković je uspeo da sačuva brejk prednosti, ali na nešto teži način nego što se očekivalo posle 40:0. Raonić je osvojio naredna tri poena, potom još dva puta došao do izjednačenja, da bi sa dve vezane neiznuđene greške olakšao srpskom asu osvajanje sedmog gema drugog seta.5:3 Raonić je uradio ono što je do njega, osvojio je servis gem (uz jedan izgubljen poen) i produžio drugi set barem za još četiri poena. Novak u narednom gemu servira za osvajanje drugog seta.6:3 Servis vinerom, uz jedan izgubljen poen, Novak osvaja drugi set.
Pogledaj vesti o: Tenis,   Federer

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.