UŽIVO: Đoković – Medvedev 6:4, 5:5

Izvor: Večernje novosti, 21.Jan.2019, 13:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Najbolji teniser sveta u osmini finala Otvorenog prvenstva Australije igra protiv 19. reketa planete Najbolji teniser sveta Novak Đoković igra meč osmine finala na Australijan openu. Četvrti rival srpskom asu na Otvorenom prvenstvu Australije je mladi Rus Danil Medvedev, koji će na prvom grend slemu u sezoni treći put u dosadašnjoj >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << karijeri izaći na megdan Đokoviću. Novak je u oba dosadašnja duela bio bolji od 19. tenisera sveta, a poslednji put su se sastali 2017. godine na turniru u Istbornu, kada je Đoković slavio 6:4, 6:4. Dešavanja s meča Đokovića i Medvedeva pratite iz gema u gem na sajtu “Novosti”.PRVI SET1:0 Odličan početak Novaka, samo jedan poen izgubio je prvi teniser sveta na prvi servis gem u meču. 1:1 Medvedev osvaja gem bez izgubljenog poena. Ruku na srce mnogo se igralo u prvom poenu, ostale je Rus dobio rutinski.2:1 Đoković nastavlja sa sigurnim servis gemovima. Srbin sa "nulom" dolazi do nove prednosti.2:2 Prvi put se jedan od tenisera mučio na svoj servis. Đoković je imao 15:30, ali onda je proradio servis Medvedeva i Rus dolazi do gema.3:2 Novak je spasao brejk loptu i posle velike borbe došao nove prednosti. Medvedev na početku pruža snažan otpor najboljem igraču sveta.4:2 Đoković pravi brejk. Medvedev je osvojio prvi poen u gemu, a onda četiri maestralna poena za Srbina i to u ključnom trenutku za veliki korak ka prvom setu.5:2 Đoković uz malo muke potvrdio brejk. Srbin je vodio 40:15, Rus stigao na 40:40, ali onda dve neiznuđene greške Medvedeva5:3 Medvedev je krenuo žestokim ritmom i bez izgubljenog poena osvaja gem.5:4 Medvedev pravi brejk u gemu kada je Đoković servirao za set. Rus je lagano došao do 0:40, Novak sačuvao jednu brejk loptu, ali ne i drugu. Igraće se još u prvom setu.6:4 Đoković pravi još jedan brejk i osvaja set. Rus je imao 40:15, a onda se probudila "zver" u Novaku i sa četiri uzastopna poena rešio gem i prvi set.DRUGI SET1:0 Đoković drugi set otvara na identičan način kao prvi, besprekoran servis za lagan gem. 1:1 Medvedev osvaja maratonski gem! Rus je spasio 5 brejk lopti! Velika borba vodila se u ovom gemu koji je trajao više od 10 minuta! Dugi i iscrpljujući poeni razgalili su publiku koja je majstorije na terenu pozdravila ovacijama. 2:1 Novak dolazi do nove prednosti, Rus pruža jači otpor nego što rezultat pokazuje.3:1 Đoković preuzima kontrolu. Nije uspeo da slomi otpor Medvedeva na 1:0, ali Novak koristi prvu sledeću šansu i nakon greške Rusa posle nove maratonske razmene udaraca pravi prvi brejk u drugom setu.4:1 Đoković igra fenomenalno, potvrdio je Srbin brejk i vrlo blizu je osvajanja i drugog seta.4:2 Medvedev je spasao brejk loptu i koliko toliko ostao u setu. Novak je mogao da reši drugi set na servis Rusa.4:3 Medvedev pravi brejk i opet se komplikuje situacija u setu. Novak dozvoljava rivalu da se vrati na identičan način kao u prvom setu.4:4 Medvedev osvaja i treći gem u nizu i sada je potpuni egal u drugom setu.5:4 Đoković nije dozvolio preokret. Rutinski gem za Srbina bez izgubljenog poena i sada Rus servira da ostane u setu.

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.