Novak posle maratona savladao Švarcmana za osminu finala Rolan Garosa

Izvor: RTS, 01.Jun.2017, 23:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Đoković – Švarcman 3:2 (5:7, 6:3, 3:6, 6:1, 6:1). Novak Đoković je uspeo da se plasira u osminu finala Rolan Garosa. Posle velike borbe i pravog maratona nadigrao je Argentinca Dijega Švarcmana. Meč je trajao tri sata i 22 minuta igre. Protivnik u osmini finala biće Španac Albert Ramos Vinolas.
Novak Đoković nastavlja odbranu titule u Gradu svetlosti. Veliki otpor pružio je Argentinac, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << osvojio je dva seta. Međutim, tada je naš teniser bolje zaigrao, koristio je svaku priliku i ekspresno rešio poslednja dva seta u svoju korist pa se plasirao u narednu rundu takmičenja.

Novak je na startu dobro krenuo, prvi je stigao do brejka prednosti. Onda je došlo do pada u igri našeg tenisera. Švarcman prvo uspeva da vrati brejk, a potom i da dođe do brejka prednosti. Đoković nije uspeo da se vrati u narednom gemu, iako je spasao četiri set-lopte, i protivnik dobija prvi set sa 7:5.
Drugi set je doneo izjednačenu borbu. Oba tenisera su čuvala svoj servis do finiša seta. Prva brejk-lopta viđena je tek u osmom gemu, u kome je naš teniser iskoristio tek šestu brejk-šansu i stigao do brejka prednosti. Naredni gem Novak osvaja sa nulom i rešava set u svoju korist sa 6:3.
U narednom setu obrnute uloge. Ponovo su teniseri čuvali svoje servise sve do osmog gema. Ovog puta na servis našeg tenisera protivnik je iskoristio treću brejk šansu i poveo sa 5:3. U narednom gemu Novak je propustio tri vezane brejk šanse. Švarcman uspeva da se izvuče i osvoji set sa 6:3.
Fantastična igra Novaka u četvrtom setu. Sa dva vezana brejka dolazi do prednosti od 4:1. Mali pad u igri i Švarcman je uspeo da vrati jedan brejk. Međutim, Novak nastavlja u istom stilu i sa dva vezana gema rešava set u svoju korist, 6:1.
Novak nastavlja u istom stilu i u odlučujućem setu, pa uz dva brejka dolazi do prednosti od 4:1. Potom rutinski privodi set i meč kraju za konačnih 6:1 u petom setu.
Đoković će u osmini finala igrati protiv Alberta Ramosa Vinolasa, koji je sa 3:2 u setovima bio bolji od Luke Puja.
Tok meča:
18.27 – Novim brejkom Novak stavlja tačku na ovaj meč – 6:1.
18.24 – Đoković je siguran na svoj servis – 5:1.
18.19 – Naš teniser ponovo oduzima servis Švarcmanu i vodi sa 4:1.
16.08 – Uz malo problema Novak osvaja svoj servis – 2:0.
18.03 – Na startu petog seta Đoković dolazi do brejka – 1:0.
17.55 – Novak osvaja svoj servis za konačnih 6:1 u četvrtom setu.
17.53 – Novim brejkom Novak dolazi na korak od osvajanja četvrtog seta – 5:1.
17.48 – Švarcman uspeva da vrati jedan brejk i smanji na 4:1.
17.42 – Novi servis Švarcmana i Novak osvaja dve vezane brejk-lopte. Koristi drugu i sada vodi sa 4:0.
17.37 – Đoković potom osvaja servis sa nulom i vodi sa 3:0.
17.35 – Na startu četvrtog seta nakon osvojenog svog servisa Novak na servis Švarcmana uspeva da preokrene od 40:0, i oduzme servis protivniku – 2:0.
17.28 – Sada Novak osvaja tri vezane brejk-šanse. Propušta ih. Potom osvaja i četvrtu priliku. Međutim, Švarcman uspeva da se izvuče i stigne do prve set-lopte. Usledilo je novo izjednačenje, a potom i druga set-lopta, koju Švarcman koristi za 6:3 u trećem setu.
17.17 – U osmom gemu Švarcman dolazi do tri vezane brejk-šanse. Koristi treću i vodi sa 5:3.
17.07 – Nastavlja se velika borba, za sada bez brejk-šanse, 3:3.
16.53 – Oba tenisera sigurna na startu trećeg seta, 1:1.
16.44 – Đoković sa nulom osvaja svoj servis-gem i rešava drugi set u svoju korist, 6:3.
16.41 – Novak napada servis protivnika, 0:30. Švarcman uspeva da se izvuče i stigne do izjednačenja 30:30. Đoković uspeva da osvoji brejk-loptu, propušta je. Potom osvaja i drugu šansu, ali i ona odlazi u nepovrat. Novak nije iskoristio još tri brejk-šanse. Šestu uspeva da iskoristi i ima priliku da servisom reši set u svoju korist, 5:4.
16.30 – Oba tenisera sigurna na svoje servise, 4:3.
16.03 – Švarcman je siguran na svoj servis i osvaja prvi set sa 7:5.
15.54 – Švarcman ponovo oduzima servis Đokoviću i ima priliku da servisom reši prvi set u svoju korist, 5:6.
15.51 – Oba tenisera osvajaju svoje servise, 5:5.
15.39 – Argentinac vraća brejk, 4:3.
15.29 – Novak osvaja svoj servis-gem u kome je spasao jednu brejk loptu, 4:1.
15.24 – Đoković oduzima servis protivniku i ima brejk prednosti, 3:1.
15.20 – Novak sa nulom osvaja svoj servis - 2:1.
15.18 – Nakon velike borbe u drugom gemu, Novak osvaja prvu brejk šansu na meču. Propušta je. Naš teniser ne koristi ni drugu brejk priliku. Potom protivnik vezuje još dva poena i osvaja gem, 1:1.
15.10 – Đoković siguran na svoj servis, 1:0.