Novak – 3. dupla kruna za istoriju!

Izvor: Prva.rs, 05.Apr.2015, 23:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Novak – 3. dupla kruna za istoriju!

Đoković je postao prvi teniser u istoriji koji je tri puta u karijeri osvojio ’duplu krunu’ – uzastopne trofeje u Indijan Velsu i Majamiju.
Novak je na Floridi osvojio petu titulu, a ukupno 22. na Masters turnirima. Đoković je osvojio sva tri ovogodišnja velika turnira – Australijan open, Indijan Vels i Majami, pa je sada na brojci od 51 titule u karijeri.
Mari je odigrao odlično u prva dva seta, ali slično kao u finalu u Melburnu, Novak je duže izdržao i psihički >> Pročitaj celu vest na sajtu Prva.rs << i fizički, pa je 76. put u karijeri osvojio set ’sa nulom’ i došao do trofeja. 

Po teškim vremenskim uslovima, po temperaturi od 30 stepeni i velikoj vlažnosti vazduha, videli smo spektakularne poene, ali i početničke kikseve – obojica su imali problema sa smečevima, posle kojih su gubili već dobijene poene. 

Škot je počeo meč izuzetno agresivno, napadao je drugi servis Đokovića i u dva navrata imao je brejk viška. Međutim, Novak se oba puta vratio, na kraju je mogao i ranije da reši set, ali je Mari na 5:6 od 0:30 ipak izborio taj brejk. 

Obojica su taj brejk odigrali nervozno, ali Đoković je bio smireniji – počeo je servis-vinerom, usledile su dve greške Marija, a zatim i inteligentni servis-volej Novaka posle kik-servisa po širini (4:0). Međutim, Škot je potpuno popustio, dva forhenda završili su u mreži, pa je Đoković osvojio prvi set. 

Novak je na startu drugog seta propustio četiri brejk lopte, mada je tada odigrao jedan od najboljih poena u meču, a od tog trenutka do kraja seta Mari je delovao svežije i lakše je čuvao svoje gemove. To je došlo na naplatu u desetom gemu kada Novak poklanja prva dva poena, zatim propušta da smečom završi poen, da bi Mari vinerom iz riterna napravio ključni brejk za 6:4. 

Đoković je bio besan, vikao je u pravcu svoje lože, zbog čega je dobio i opomenu – “uplašio si dete“, rekao mu je sudija u raspravi između setova. 

Novak je u iscrpljujućem gemu na početku odlučujućeg seta uspeo da napravi brejk, a meč je prelomio u trećem gemu – Mari je spasao 0:40, potom još dve brejk lopte, ali su sada Đokovićeve noge radile bolje i srpski teniser pravi ključni brejk za 3:0. 

Tada je otpor suparnika slomljen, pa je Novak osvojio i sledeća tri gema za zasluženi, peti trofej u Majamiju i sedmu uzastopnu pobedu nad Marijem, protiv kojeg sada vodi 18-8 u međusobnim okršajima.
Izvor: Tanjug
Pogledaj vesti o: Novak Đoković,   Novak Đoković finale,   Tenis

Nastavak na Prva.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Prva.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Prva.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.