Doktor Četojević: Ne zanimaju me Novakovi problemi na Rolan Garosu

Izvor: Sportski Žurnal, 11.Jun.2014, 15:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Doktor Četojević: Ne zanimaju me Novakovi problemi na Rolan Garosu

Novak Đoković i doktor Igor Četojević počeli su saradnju posle Ju–Es opena 2010. Okončali su je posle Vimbldona 2011. godine.
U periodu dok je poznati nutricionista, specijalista za kinesku medicinu bio deo tima srpskog asa,  Novak je imao skor 50 pobeda i jedan poraz.
Postao je svetski broj jedan, osvojio je Australijski open i Vimbldon i četiri titule na turnirima iz serije 1000. Napravio je neverovatnu seriju od 43 vezana trijumfa.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << Nema tu neke velike misterije. Zapelo je u pregovorima oko nastavka saradnje. Seli smo, ali nismo uspeli da se dogovorimo oko nekih detalja. Razišli smo se prijateljski – govorio je Đoković tokom Ju–Es opena 2011. o razlozima rastanka sa Četojevićem.
Glavna Četojevićeva zasluga je što je otkrio da Đokoviću ne prija gluten i preporučio je da iz ishrane eliminiše namirnice koje ga sadrže.
Smatrao je da je alergija na gluten uzrok Novakovih fizičkih problema i čestih predaja mečeva, posebno kada su velike vrućine. Kada je usvojio Četojevićevu preporuku, Đoković je postao najspremniji igrač na turu.
Kontaktirali smo doktora Četojevića, koji živi u Limasolu na Kipru, želeći da saznamo šta misli o Đokovićevim poteškoćama u Parizu.
Da li ste pratili finalni meč na Rolan Garosu?
Nisam gledao na televiziji. Čitao sam  posle meča površno na sajtovima da je bila „čupavo“. Video sam i da je Novak imao određene tegobe, međutim, šta je konkretno stvarno ne znam.
Možete li da pretpostavite šta je u pitanju na osnovu iskustva rada sa njim?
Iskreno ne zanima me. Nisam neko ko se bavi pretpostavkama. Nisam  „unutra“, ne znam detalje i zbog toga neću ni da komentarišem.
Pogledaj vesti o: Novak Đoković

Nastavak na Sportski Žurnal...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.