Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 15.Maj.2011, 01:16 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Đoković u finalu Rima nakon lavovske borbe
RIM -
Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale Masters turnira u Rimu, pošto je večeras u drugom polufinalu savladao Britanca Endija Mareja sa 6:1, 3:6, 7:6 (7:2) posle nešto više od tri časa igre.
Ovo je bila 36. uzastopna pobeda Đokovića od početka godine. Njom se približio na šest trijumfa od izjednačenja sa Džonom Mekinroom na prvom mestu svih vremena po broju vezanih mečeva bez poraza od početka sezone.
U izuzetno >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << dramatičnom meču u kojem je Marej bio na korak od pobede pošto je u trećem setu servirao za meč, presudila je izvanredna borbenost našeg tenisera koji je u ključnim momentima pronalazio najbolja rešenja.
Drugi reket sveta je od početka meča forsirao igru sa osnovne linije i duge razmene udaraca što mu se isplatilo na kraju, kada je u taj-brejku prosto "nokautirao" Mareja sa 7:2.
Početak meča pripao je Đokoviću, koji je odmah sa četiri as vinera poveo sa 1:0, a zatim oduzeo servis Mareju, koji je odmah uzvratio ribrejkom (2:1). Tada je naš teniser nanizao četiri gema i poveo sa 1:0 u setovima.
U drugom setu naglo je "pao" prvi servis našeg tenisera, dok je Marejev početni udarac dobio na snazi, što mu je u šestom gemu donelo brejk prednosti (4:2), koju je uspeo da održi do kraja tog dela igre.
Srpski teniser je u trećem odlučujućem setu poveo sa 3:1, ali je Marej tada ušao u seriju udaraca, vezavši tri gema zaredom za vođstvo od 4:3. Đoković je ponovo smogao snage i uzvratio brejkom (4:4), ali ni Marej nije želeo da "položi oružje" bez borbe, već je još jednom oduzeo servis našem teniseru (5:4).
Tada je došla do izražaja mentalna snaga Đokovića koji je ponovo uzvratio brejkom (5:5), a zatim došao do prednosti (6:5) na svoj servis. Marej je poslednjim atomima snage uspeo da meč uvede u taj-brejk, ali je u tom delu igre Đoković zablistao kao nikada u meču.
Udarci su mu odjednom dobili na eksplozivnosti, a poslednja dva poena u meču osvojio je svojim omiljenim oružjem - drop šotom. Prvom je skraćenim loptom "pozvao": Mareja na mrežu, da bi ga potom lobom izbacio iz igre, a onda je još jednim drop šotom iskoristio prvu meč loptu.
Đoković u nedelju od 16 časova igra u finalu protiv Španca Rafaela Nadala koji je danas u prvom polufinalu pobedio Francuza Rišara Gaskea sa 2:0 u setovima. Đoković je ove sezone tri puta zaredom savladao Nadala, a poslednji put ga je "matirao" u finalu Mastersa u Madridu. Srpski teniser je do sada sa Nadalom odigrao 26 mečeva, od kojih je dobio deset.
Pogledaj vesti o: Novak Đoković finale
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...









