Đoković preokretom do pobede i titule u Abu Dabiju

Izvor: RTS, 29.Dec.2018, 16:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Đoković – Anderson 2:1 (4:6, 7:5, 7:5). Novak Đoković je u finalu egzibicionog turnira u Abu Dabiju savladao Južnoafrikanca Kevina Andersona i osvojio titulu.
Iako je ovo bio egzibicioni meč, Đoković i Anderson su odigrali pravi takmičarski duel. Meč je obilovao snažnim servisima na obe strane, i protivnici su čekali >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << greške protivnika kako bi došli do brejk prilika. Bilo ih je malo, a naš teniser je uspeo da realizuje jednu više i stigne do pobede.

Novak je nešto bolje ušao u meč. Siguran je bio na svoj servis i koristio svaku priliku da napadne protivnikov. U četvrtom gemu propustio je priliku da oduzme servis Andersonu. Nastavljena je igra gem za gem.
U devetom gemu naš teniser dvostrukom servis greškom poklanja protivniku brejk loptu. Anderson koristi poklon i dolazi do brejka. Potom je odlično odservirao i rešio prvi set u svoju korist – 6:4.
Izjednačena borba i u drugom setu. Oba tenisera su bila sigurna na svoj servis. Naš teniser je nešto lakše osvajao svoje, a u četvrtom gemu je ponovo propustio brejk priliku.
Nastavljena je velika borba, a u 12. gemu Anderson dvostrukom servis greškom poklanja našem asu dve vezane brejk i set lopte. Đoković koristi prvu i dolazi do izjednačenja u setovima, 7:5 u drugom setu.
Ista slika i u odlučujućem setu. Obojica su nastavila odlično da serviraju. Pretili su na servis protivnika, Anderson je propustio svoju šansu u trećem gemu.
Veliku šansu Đoković je propustio u desetom gemu, kada je na servis protivnika propustio tri set-lopte. Anderson je uspeo da se izvuče i produži meč.
U 12. gemu uspeo je Novak ponovo da osvoji dve vezane brejk i set lopte, posle duge razmene iskoristio je drugu šansu i rešio set i meč u svoju korist, 7:5 u odlučujućem setu.
Tok meča:
18.17 – Ponovo Đoković osvaja dve vezane meč-lopte na servis protivnika, propušta prvu, drugu koristi i rešava meč u svoju korist, 7:5 u trećem setu.
18.10 – Naš teniser osvaja gem sa nulom, 6:5.
18.09 – U narednom gemu, na servis Andersona, Đoković osvaja dve vezane meč-lopte. Protivnik se brani snažnim servisima, izjednačenje. Novak osvaja i treću šansu, ali i ona odlazi u nepovrat. Potom Anderson vezuje dva poena i dolazi do izjednačenja, 5:5.
18.00 – Ponovo su oba tenisera lako osvojila svoje servise – 5:4.
17.54 – Nakon osvojenog sevisa, Anderson je napao servis našeg tenisera – 0:30. Novak uspeva da se izvuče, 30:30, potom vezuje još dva poena i dobija gem, 4:3.
17.35 – Potom su oba tenisera osvojila svoje servise – 3:2.
17.40 – U narednom gemu protivnik uspeva da osvoji brejk loptu. Preciznom paralelom naš teniser pogađa liniju, izjednačenje. Potom Novak sa dva odlična servisa rešava gem u svoju korist – 2:1.
17.32 – Anderson lako osvaja svoj servis – 1:1.
17.29 – Novak bez izgubljenog poena osvaja uvodni gem odlučujućeg seta, 1:0
17.24 – Dvostrukom servis greškom Anderson poklanja Đokoviću dve vezane brejk, a ujedno i set lopte. Novak koristi prvu i dobija set sa 7:5.

17.20 – Novak osvaja servis bez izgubljenog poena – 6:5.
17.18 – Anderson dolazi do novog izjednačenja – 5:5.
17.13 – Oba tenisera osvajaju svoje servise, 5:4.
17.06 – Naš teniser bez problema osvaja svoj servis – 4:3.
17.04 – Anderson osvaja gem bez izgubljenog poena – 3:3.
17.02 – Đoković je potom bio siguran na svoj servis, 3:2.
16.59 – U narednom gemu naš teniser je napao servis protivnika, dolazi do 0:30, a potom i do brejk prilike. Anderson uspeva da se odbrani, izjednačenje. Potom protivnik vezuje još dva poena i rešava gem u svoju korist – 2:2.
16.54 – Novak održava prednost, dobija svoj servis-gem – 2:1.
16.50 – Protivnik dolazi do izjednačenja, 1:1.
16.47 – Naš teniser osvaja uvodni gem drugog seta – 1:0.
16.42 – Anderson je potom bio siguran na svoj servis i osvaja prvi set sa 6:4.
16.39 – U narednom gemu Novak dvostrukom servis greškom poklanja protivniku brejk šansu. Anderson koristi priliku i vodi sa 5:4.
16.35 – Južnoafrikanac uz malo problema osvaja gem – 4:4.
16.28 – Novak lako osvaja svoj servis-gem – 4:3.
16.25 – Naš teniser ponovo pritiska servis Andersona, koji uspeva da se odbrani i osvoji gem za 3:3.
16.18 – Đoković nastavlja sa odličnim servisima, novi gem bez izgubljenog poena, 3:2.
16.16 – U narednom gemu naš teniser osvaja prvu brejk šansu na meču, međutim, protivnik uspeva da se izvuče i osvoji gem – 2:2.
16.09 – Novak bez većih problema osvaja gem, 2:1.
16.06 – Anderson uzvraća istom merom – 1:1.
16.04 – Đoković siguran na startu meča, osvaja servis bez izgubljenog poena – 1:0.