Novak ekspres – Nišioka već zaboravljen, na redu je Švarcman

Izvor: RTS, 24.Jan.2020, 07:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrto kolo Australijan opena, pobedom nad Japancem Jošihitom Nišiokom od 3:0 (6:3, 6:2, 6:2).
Brže se završilo nego što je počelo. Posle dve lake pobede u Melburnu, Novak je upisao i treću.

U prvom setu je 71. igraču na ATP listi odmah stavio do znanja da nema nameru dugo da se zadržava na terenu. Poveo je sa 3:0, a >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << onda mirno i staloženo osvojio prvi set – 6:3.
Drugi set je započeo brejkom, da bi još jednim oduzetim servisom otklonio sve dileme – 5:2, a onda siguran servis za kraj drugog dela igre.
Novak je servirao fenomenalno, o čemu najbolje govori podatak da je na svoj servis izgubio samo jedan poen u prva dva seta.
Đoković je nastavio u istom ritmu, entuzijazam protivnika je splasnuo, pa je srpski teniser rutinski odigrao treći set.
Poveo je sa 4:0 i bez prevelikih napora došao do pobede.
Đoković će u četvrtom kolu Otvorenog prvenstva Australije igrati u nedelju protiv Argentinca Dijega Švarcmana, koji je u tri seta savladao Dušana Lajovića.
Australijan open igra se za nagradni fond od 71 milion australijskih dolara, a titulu brani upravo Đoković.
Ovako je protekao meč:
7.21 – Kraj meča, brza i laka pobeda Novaka Đokovića
6.55 – Brzo i lako je Novak osvojio i drugi deo igre. Odmah brejk na startu, a onda je lagano priveo set kraju. Još jedan brejk za 5:2, a potom i siguran servis za 2:0.
6.25 – Kraj prvog seta. Bez velikih poteškoća, Novak je osvojio prvi deo igre rezultatom 6:3.
6.08 – Novak odličan na početku meča, oduzima servis protivniku, potom sigurno servira. Vodi sa 3:0.
5.55 – Počeo je meč, na servisu je Đoković.
Pogledaj vesti o: Novak Đoković