Đoković: Ne igram zbog umora

Izvor: B92, 17.Sep.2010, 18:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Đoković: "Ne igram zbog umora"

Najbolji srpski teniser Novak Đoković saopštio je da zbog umora, posle nastupa na US Openu, nije mogao da nastupi u prvom meču polufinala Dejvis kupa.

Bilo je planirano da meč Novak Đoković-Radek Štepanek otvori duel selekcija Srbije i >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Češke, ali je na teren umesto njega izašao Viktor Troicki.

"Do poslednjeg trenutka je sve bilo otvoreno. Dan pre početka meča sam trenirao, ali sam u konsultacaijama sa selektorom Obradovićem i savetnikom Pilićem odlučio da ne izađem na teren protiv Štepaneka", rekao je Đoković.

"Razlozi su krajnje jednostavni. Još uvek sam umoran posle teških napora na US Openu i dugog puta iz SAD do Srbije. Osećam i dalje umor, a svi verujemo da Viktor Troicki može do pobede protiv Radeka Štepaneka", dodao je on.

Finale US opena, u kojem je Đoković izgubio od Rafaela Nadala, zbog kiše je pomereno sa nedelje na ponedeljak, pa je naš najbolji teniser u Beograd stigao dan kasnije nego što je bilo planirano.

Viktor je igrao sjajno poslednjih meseci i samo sam njemu rekao da bude spreman za meč protiv Štepaneka, dan ranije. Ovog jutra kada sam odlučio da sačuvam snagu za preostale dane polufinala, obavestili smo javnost. Verujem u Viktora i verujem u našu pobedu. Ukoliko rezultat posle prvog dana to bude zahtevao možda ću da zaigram i u subotnjem dublu, a sigurno ću biti spreman za nedeljni singl", istakao je Novak.

Prvobitno je na zvaničnom sajtu Dejvis kupa saopšteno da Djoković neće igrati zbog problema sa stomakom, odnosno gastroenteritisa.
Pogledaj vesti o: Dejvis kup

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.