ČELIČNI NOVAK U POLUFINALU SINSINATIJA: Đoković slavio dva puta u jednom danu

Izvor: Večernje novosti, 18.Avg.2018, 01:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Najbolji srpski teniser Novak Đoković igra sa Kanađaninom Milošem Raonićem meč četvrtfinala turnira Masters serije u Sinsinatiju Najbolji srpski teniser Novak Đoković igra sa Kanađaninom Milošem Raonićem meč četvrtfinala turnira Masters serije u Sinsinatiju.Nekada >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << prvi igrač sveta je do duela sa Raonićem došao posle dvodnevne borbe sa Bugarinom Grigorom Dimitrovim. Naime, njihov meč je počeo u četvrtak, dva puta je prekidan zbog kiše, a onda i odložen za danas, kada je Novak završio posao - 2:6, 6:3, 6:4. Đoković je imao samo nešto više od dva sata da se odmori, pa mora ponovo na teren. S druge strane, Raonić je meč osmine finala sa Denisom Šapovalovim završio dan ranije (7:6, 6:4), pa svežiji dočekuje okršaj sa Srbinom. Ovo je njihov deveti susret, a svih prethodnih osam dobio je Đoković. Doduše, nisu se sreli još od ATP finala 2016. godine. Tekstualni prenos četvrtfinalnog meča iz Sinsinatija između Đokovića i Raonića možete pratiti na sajtu “Novosti”.PRVI SET1:0 Đoković odlično otvara meč protiv Raonića. Srbin sa jednim izgubljenim poenom osvaja servis gem.1:1 Dugačak servis gem Raonića, koji je trajao skoro 15 minuta. Imao je Đoković pet brejk lopti, ali nije uspeo da ih iskoristi. Miloš je uglavnom dobrim servisima spasavao situaciju i osvojio gem.2:1 Novak rutinski rešava svoj servis gem. Srpski igrač bez izgubljenog poena dolazi do minimalnog vođstva.2:2 Na sličan način kao i Đoković sada Raonić osvaja servis gem bez izgubljenog poena i dolazi do izjednačenja.3:2 Prvi put je Raonić zapretio na servis Đokovića došao na 30:30 i imao otvoren forhend za brejk loptu, koji nije pogodio, pa je na kraju Srbin uzeo gem.3:3 Konsolidovao je i Raonić svoj servis. Još jedan lagan gem za Kanađanina, iako je Đoković osvojio prvi poen.3:4 Brejk Raonić. Za razliku od Đokovića na startu meča kada nije iskoristio pet brejk lopti Miloš je uspeo svoju četvrtu i da dođe na korak od prvog seta.3:5 Raonić potvrdio brejk i to na impresivan način sa nulom i četiri odlična servisa.4:5 Novak ostaje u prvom setu, ubedljiv gem Srbina i sada mora pokušati da napravi brejk.5:5 Brejk Đoković u ključnom trenutku. Stegla se ruka Raoniću u odlučujućem momentu kada je servirao za set. Kanađanin je napravio duplu servis grešku za izjednačenje.6:5 Imao je Raonić 0:30, ali Novak je uspeo da veže i treći uzastopni gem i sada je on bliže osvajanju prvog seta.7:5 Đoković osvaja prvi set posle novog brejka i petog vezanog osvojenog gema. Veliki preokret Srbina.DRUGI SET1:0 Novak ubedljiv na startu drugog seta Srbin je vezao i šesti uzastopno osvojeni gem. Raonić ne postoji na terenu.1:1 Miloš uz dosta sreće prekida seriju Đokovića i osvaja konačno jedan gem.1:2 Opet Raonić prvi dolazi do brejka u setu. Kanađanin oduzima servis Đokoviću i pokazuje da se neće lako predati.1:3 Brza potvrda brejka Raonića. Novak kao da se malo umorio, ali ima još vremena za reprizu prvog seta.2:3 Novak je izgubio samo jedan poen na servis, pa je sada na semaforu 3:2. Srpski teniser bi trebao da ima šansu da vrati brejk u narednim gemovima.2:4 Raonić se malo mučio dozvolio Novaku da stigne do 30:30, ali je na kraju uzeo gem.3:4 Đoković osvaja servis gem i ostaje u drugom setu. Još ništa nije izgubljeno.3:5 Ponovo je Kanađanin pronašao dobar servis i to ga za sada drži u igri i čuva brejk prednosti.4:5 Gledamo za sada reprizu prvog seta. Novak ponovo osvaja servis gem i ima priliku da se sa brejkom vrati u set.4:6 Raonić se ponovo mučio kada je servirao za set. Iskoristio je tek četvrtu set loptu i izjednačio na 1:1.TREĆI SET1:0 Raonić je imao 0:30, Novak se mučio ali na kraju je ipak osvojio servis gem što je izuzetno važno na startu trećeg seta.1:1 Još jedan siguran servis gem Raonića. Novak nije imao šanse da se upusti u borbu u ovom gemu.1:2 Ponovo je Miloš imao 0:30, ali ovog puta je došao i do brejk lopte i onda napravio kardinalnu grešku. Posle toga nova šansa za Kanađanina, koju koristi i pravi opet prvi brejk u setu.2:2 Dugačak gem u kome Đoković vraća brejk i opet sve kreće od početka. Novak igra bolje, Raonić je pao u igri.3:2 Ubedljiv servis gem Novaka, koji opet ima prednost.3:3 Raonić uzvraća na isti nači. Kanađanin ne dozvoljava rivalu da ga slomi i ode u polufinale.4:3 Đoković je popravio servis pred kraj trećeg seta i meča što je jako važno.5:3 Novak pravi još jedan brejk i dolazi na korak od polufinala. Miloš je opet zakazao u ključnim momentima.6:3 Đoković osvaja treći set i meč. Raonić je imao 0:30, ali Novak je još jednom pokazao da ima najjaču glavu u "belom sportu".