Izvor: RTS, 22.Dec.2010, 18:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zen master spasava Božić
Fil Džekson žestoko kritikovao Dejvida Šterna i ostale čelnike NBA lige zbog utakmica koje se igraju za Božić. "To je neviđena budalaština", rekao Zen master. NBA, računajući na domaću atmosferu po domovima, na raspored "bacila" čak pet mečeva, uključujući bar tri velika derbija.
U jurnjavi za rejtinzima i novcem, NBA liga na Božić nudi seriju spektakularnih utakmica, uključujući duele između tradicionalnih >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << rivala Njujorka i Čikaga, sveže renoviranog Orlanda i šampionski raspoloženog Bostona i, na kraju, sudar titana, Lejkersa i Majamija.
Gledaoci će, svakako uživati, ali Fil Džekson smatra da je takav raspored najobičniji cirkus.
"Igranje utakmica na Božić je neviđena budalaština. Niko, pa ni NBA timovi, na taj ne bi smeli da rade. To je vreme za porodicu, za uživanje da gledamo dok deca otvaraju poklone. Ali, ne, mi moramo da igramo", rekao je Džekson.
"I šta da radimo... Da se spremimo i damo sve od sebe, primorani smo. Ali mi prosto deluje neverovatno da moramo da igramo tog dana. Time šaljemo ružnu poruku javnosti, jer se stvara utisak da nas ne baš briga za Božić. Zbog toga se loše osećam", rekao je najtrofejniji trener u istoriji NBA lige.














