Sport uživo: Nedović izabran u prvoj rundi drafta

Izvor: RTS, 28.Jun.2013, 12:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sport uživo: Nedović izabran u prvoj rundi drafta

Nemanja Nedović izabran u prvoj rundi NBA drafta, što je najbolji plasman srpskog košarkaša u ovoj deceniji. Nikola Pilić, na osnovu poraza Rafaela Nadala na Vimbldonu, ne isključuje mogućnost da se Španac dopinguje. Mesi hvali Murinja. Nemoguće pobeđivati bez dopinga, smatra Lens Armstrong. Dragan Milosavljević ostaje u Partizanu. Dragan Bajić ipak produžio ugovor sa Igokeom.

14.05 - Košarkaški klib Igokea produžio je danas ugovor sa trenerom Draganom >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Bajićem. "Danas smo završili razgovore sa trenerom Bajićem i dogovorili saradnju za predstojeću sezonu 2013/2014", saopšteno je na sajtu Igokee. Dodaje se da je Igokea imala razumevanja za želje Bajića i da mi je pružila "odrešene ruke" da nađe angažman u nekom drugom klubu. "Kasnije je prevladala želja za nastavkom uspešne saradnje iz prošle sezone, tako su se poklopile ambicije kluba i trenera da igramo na oba fronta", dodaje se u saopštenju. Bajić je prošle sezone sa Igokeom osvojio duplu krunu u Bosni i Hercegovni i prvo mesto u regularnom toku takmičenja u ABA ligi.

13.50 - Kapiten fudbalera Bajerna iz Minhena, Filip Lam, rekao je danas da će ekipi biti potrebno vreme da se navikne na metode rada novog trenera Pepa Gvardiole. "Biće nam potrebno vreme, ali ne previše. Vodimo računa o stvarima koje radimo na treninzima. Imamo dovoljno vremena da se naviknemo. Uopšte nisam zabrinut", kazao je Lam. "On stalno komunicira sa igračima na treningu. želi da ga što pre i bolje razumemo. Imam dosta iskustva sa promenama trenera, tako da za mene ovo nije ništa novo. Sve je to deo posla". Gvardiola će zvaničan debi na klupi Bajerna imati 27. jula u meču Superkupa sa Borusijom Dortmund.

13.35 - Bivši selektor Turske Ersun Janal pristao je da preuzme Fenerbahče, umesto Ajkuta Kocamana koji je podneo ostavku krajem maja, saopštio je turski klub. Janal je potpisao jednogodišnji ugovor sa Fenerbahčeom, pošto je nedavno napustio kormilo još jednog turskog kluba Eskišehirspora.Njegovo imenovanje za trenera Fenerbahčea poklapa se sa krizom kroz koju ovaj klub prolazi, pošto mu je zabranjeno učešće na evropskim takmičenjima tokom dve sezone.zbog umešanosti u skandal sa nameštanjem mečeva u domaćem prvenstvu. Fenerbahče, koji je završio kao drugi protekle sezone u turskom šampionatu, propustiće tako Ligu šampiona naredne sezone.

13.20 - Novopečeni premijerligaš Hal Siti angažovao je egipatskog internacionalca i dosadašnjeg igrača Sanderlenda Ahmeda Elmohamadija. Elmohamadi je veći deo protekle sezone proveo na pozajmici u Halu, za koji je igrao na 41 utakmici i postigao tri gola, pomogavši tako klubu da se vrati u elitnu diviziju. Ovim potezom se Elmohamadi pridružio svom bivšem menadžeru Stivu Brusu koji ga je doveo u Sanderlend 2010. godine kada je bio na kormilu tog kluba. "Divan je osećaj biti ovde za stalno, naročito posle svega što se dešavalo prošle sezone", rekao je Elmohamadi na zvaničom sajtu kluba.

13.20 - Vaterpolo reprezentacije Srbije pobedila je danas Grčku sa 9:6 ( 2:2, 2:2, 3:1, 2:1) na startu "Samaridis kupa" u Lamiji. Uprkos umoru od napornog puta iz Kanade Srbija je posle izjednačene prve dve četvrtine u nastavku meča dominirala i zabeležila zasluženi trijumf. Najefikasniji kod pobednika sa po dva gola bili su Slobodan Nikić i Duško Pijetlović, dok su se u listu strelaca upisali i Vanja Udovičić, Nikola Rađen, Živko Gocić, Miloš Ćuk i Dušan Mandić. Izabranici Dejana Savića večeras u drugom kolu od 18.30 igraju protiv Mađarske, koja je na startu turnira savladala Crnu Goru sa 8:6.

13.00 - Najbolja skakačica sa motkom svih vremena, Ruskinja Jelena Išinbajeva, priznala je da razmišlja o jednogodišnjoj pauzi nakon završetka tekuće sezone. Dvostruka olimpijska pobednica i aktuelna svetska rekorderka (5.06m) otkrila je svoju želju uoči mitinga koji će se u četvrtak održati u Ostravi. "Razmišljam o uzimanju pauze sledeće godine. Želim da se udam i da pokušam da dobijem dete", najavila je ruska atletičarka. "Naravno da pauza može imati i prednosti i mane. Bilo bi lepo vratiti se i osvojiti još jednu medalju na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru. Ipak, pre bilo čega očekuje me Svetsko prvenstvo u Moskvi, a izrazito sam motivisana da popravim svetski rekord pred svojim navijačima".

12.55 - Predsednik šalkea Klemens Tonies rekao je danas da taj klub neće stajati na putu Džulijanu Dreksleru ukoliko dobije dobru ponudu. Devetnaestogodišnji igrač sredine terena nedavno je potpisao novi petogodišnji ugovor sa Šalkeom, ali to nije zaustavilo spekulacije medija o njegovoj budućnosti. Jedan od klubova koji su navodno zainteresovani za mladog fudbalera je i Čelsi. "Naravno da želimo da ga zadržimo. Džulijan je važna figura u Šalkeu. Ako se neko poput Reala iz Madrida raspita o njemu, šta da kažem? Nemoj da razgovaraš sa njima? Budimo ozbiljni", rekao je Tonies.

12.45 - Kapiten Borusije iz Dortmunda Sebastijan Kel rekao je danas da će ta ekipa naredne sezone biti jača nego prethodne, iako je tim napustio najbolji igrač Mario Gece. Ekipu je napustio i defanzivac Felipe Santana, koji je prešao u redove najvećeg rivala Šalkea. "Uprkos svemu, naša ekipa je ostala netaknuta. Tačno je da su nas napustili dobri igrači, ali sigurno nećemo biti slabiji nego prošle sezone. Naprotiv, iskreno verujem da ćemo biti još bolji", izjavio je Kel. Borusija je u dosadašnjem toku prelaznog roka dovela samo odbrambenog igrača Sokratisa Papastatopulosa ali je uspela da zadrži Roberta Levandovskog.

12.40 - Francuski fudbaler Đibril Sise napustiće ovog leta Kvins Park Rendžers. Kako piše Skaj sport, uz obostranu saglasnost kluba i fudbalera, ugovor je poništen i Sise će od 1. jula biti slobodan igrač. Sise, koji je došao u KPR iz Lacija u januarskom prelaznom roku 2012. godine, postigao je 10 golova u 22 nastupa za tim iz Londona. On je drugu drugu polovinu prošle sezone proveo na pozajmici u katarskom timu Al Garafi. Sise je ranije izrazio želju da se vrati u Francusku, a mediji su ga povezivali sa ekipom Monpeljea. Međutim, predsednik tog francuskog kluba Luj Nikolin je to demantovao. "Sise? To ne dolazi u obzir. Ne želim momka koji glumi di-džeja po barovima", rekao je Nikolin.

12.35 - Srpski kajakaši Dejan Terzić i Ervin Holpert osvojili su srebrnu medalju u disciplini K2 na 1000 metara na Mediteranskim igrama u Mersinu, dok je Antonija Nađ došla do bronze u disciplini K1 na 500m.

12.20 - Košarkaš Partizana Žofri Lovernj zahvalio se danas šampionu Srbije, kao i nacionalnom savezu Francuske, koji su mu omogućili da napreduje i samo za jednu sezonu stigne do najjače košarkaške lige na svetu. "Ne možete da zamislite koliko sam zahvalan Partizanu na onome što je učinio za mene. Draftovan sam i pozvan u reprezentaciju Francuske. I to sve zbog vas. Volim vas", napisao je Lovernj na Tviteru.

12.15 - Više od pet hiljada navijača belgijskog Standarda iz Liježa nije se libilo da izrazi gnev zbog sportske politike Rolanda Dučateleta, vlasnika kluba. Najvarenije pristalice su upale na teren, paleći baklje i dimne bombe, dok je deo njih uspeo i da uđe u medija centar na stadionu. Povod za ovakvu reakciju simpatizera jeste otpuštanje rumunskog trenera Mirčee Rednika. Nemili događaji počeli su neposredno nakon konferencije za medije na kojoj su govorili sponzori, igrači ali i sam Dučatelet, koji je predstavio dresove za novu sezonu. Čim se konferencija i formalno završila, navijači koji su bili u sali, ali i oni koji su se nalazili ispred, počeli su da divljaju. Probijena je i ograda do terena stadiona „Mauris Dufrasn". Prema navodima belgijskih medija, navijačima iz Liježa pridružio se i određeni broj istomišljenika iz ostatka zemlje.

12.05 - Nemanja Nedović je rekao danas da nije očekivao da će biti odabran kao 30. pik na NBA draftu i da je spreman da odmah zaigra u najjačoj ligi na svetu. "Naravno da sam zadovoljan. Nisam očekivao da ću biti izabran u prvoj rundi, sve je govorilo da će to biti druga runda. Veliki šok je bio za mene kad sam čuo da sam izabran kao 30. pik. I veliki šok i velika čast", rekao je Nedović. "Već sam se čuo sa vlasnicima Golden Stejta, oni imaju želju da me vide pre početka sezone, ali treba da se dogovorim i sa porodicom...Pripreme za reprezentaciju počinju 8. jula i to svakako ne želim da propustim. Ako mene pitate, ja sam spreman da zaigram odmah naredne sezone", rekao je Nedović.

12.00 - Najkorisniji igrač finala plej-oga domaće Superlige Dragan Milosavljević neće napustiti Partizan, potvrdio je njegov menadžer Miodrag Ražnatović. "Milosavljević ima još jednu godinu ugovora, ali nije problem tokom sezone napraviti aneks o produžetku saradnje, tako da Partizan narednog leta ne ostane bez obeštećenja, kada Dragan bude odlazio u inostranstvo", rekao je Ražnatović u emisiji SOS kanala. Tu se dobre vesti a navijače Partizana ne završavaju. Partizanovi Francuzu, Lovernj i Vesterman, takođe ne planiraju da napuštaju klub, i pored očiglednih finansijskih problema. Na drugoj strani, deo crno-belog tima u narednoj sezoni sigurno neće biti Nemanja Gordić, kao ni igrači sa manjom minutažom u minuloj sezoni.

11.50 - Predsednik Parme Tomazo Đirardi istakao je da će njegov klub do kraja sedmice potpisati ugovor sa nekadašnjim reprezentativcem Italije, često problematičnim ali uvek sjajnim napadačem, Antoniom Kasanom. "Ja sam optimista da ćemo do vikenda završiti posao sa Kasanom. To je važna stvar za Parmu...", rekao je Đirardi lokalnim medijima. On je dodao da ima poverenja u Kasanove predstavnike, kao i u Inter. "Kada potpišemo ugovor sa Kasanom, znaćemo da smo doveli šampiona i pojačali ekipu. Naše ambicije su mnogo veće nego što su bile u prošlosti". Parma je prethodnu sezonu Serije A završila na 10. mestu.

11.45 - Osmoro turskih atletičara palo je na antidoping testu, samo nekoliko dana pošto je sa Mediteranskih igara povučeno osmoro dizača tegova zbog pozitivnog doping nalaza. Ova grupa dopingovanih uključuje i osvajača srebra u bacanju kladiva sa Olimpijskih igara u Atini 2004. godine Esrefa Apaka, dok su ostali "pozitivni" uglavnom kladivaši i trkači. Zvaničnici Turske atletske federacije su pozvali dopingovane atletičare da se povuku sa Mediteranskih igara, koje se završavaju u nedelju.

11.40 - Selektor fudbalske reprezentacije Italije Ćezare Prandeli rekao je danas da je njegova ekipa pokazala da može da bude ravnopravna sa najboljima na svetu. "Zaslužili smo poštovanje protivnika, pokazali smo da možemo da se nosimo sa najboljima. Španija je velika ekipa koja ima kontinuitet. Imali smo veliki posed lopte, dobar pas, a penali su stvar sreće", kazao je Prandeli. "Odlično smo odigrali prvi deo meča, ali u nastavku, što je bilo za očekivati, nismo mogli da zadržimo taj intenzitet. Igrali smo onako kako smo želeli. Hoćemo da nastavimo ovim putem".

11.35 - Predstavnici švedskih prvoligaši Hamarbija i Đurgardena pozvani su na sastanak sa policijom pošto je pronađena bomba kod novog Tele 2 stadiona, koji ova dva kluba dele. "Naši tehničari su utvrdili da se radi o pravoj eksplozivnoj napravi", rekao je portparol policije Sven Olaf Olson. Bomba je pronađena u četvrtak kada su se čelnici Đurgardena pripremali za dobrotvorni meč. Njihovi rivali iz Hamarbija optužuju ih da igrajući prvi meč na tom stadionu žele da stave do znanja da su oni pravi vlasnici objekta. Hamarbi je trebalo da odigra prvi zvanični meč na tom stadionu u subotu. Dobrotvorna utakmica je otkazana posle pronalaženja eksplozivne naprave, a predstavnici oba kluba pozvani su u policiju na razgovor.

11.25 - Barselona i mladi fudbaler Rafael Alkantara, poznatiji kao Rafinja, dogovorili su danas produžetak saradnje do 2016. godine. Barselona je, takođe, saopštila da otkupna klauzula za mlađeg brata Tijaga Alkantare iznosi 30 miliona evra. Dvadesetogodišnji fudbaler je prošle sezone za ekipu Barselone B odigrao 36 utakmica i postigao 10 golova. Njegov brat Tijago igra za prvi tim Barselone i bi je kapiten mlade reprezentacije Barselone koja je nedavno postala prvak Evrope, a mediji su spekulisali da bi mogao da pređe u Mančester junajted nakon što je njegova klauzula za otkup pala na 18 miliona evra, jer prošle sezone nije odigrao 60 odsto utakmica kao što je predviđeno ugovorom.

11.10 - Vezista Brazila Paulinjo potvrdio je svoj prelazak u Totenhem, i izrazio veliku radost što karijeru natavlja baš u Engleskoj i severnom Londonu. "Igrati u Engleskoj, posebno u timu kakav je Totenhem je ostvarenje sna za mene. Jako cenim to što imaju ogromne ambicije. Do sada su najveći evropski klubovi pokazali ogromno interesovanje za njihovog trenera i najbolje igrače - a i pored toga svi su rekli da nigde neće ići. Kada mi je agent rekao da imam ponudu Totenhema, nisam razmišljao ni sekund. Jednostavno, to je ponuda koja se ne odbija", istakao je Paulinjo.

11.05 - Prebogati Monako, novi-stari član francuske elite, kažnjen je  oduzimanjem dva boda i jednom utakmicom pred praznim tribinama zbog ponašanja navijača. „Kneževi", koji gaje ogromne ambicije u francuskom šampionatu, sezonu će početi „u minusu" zbog pirotehnike koji su navijači korisitli na meču protiv Le Mana, uletanja na teren i napada na arbitra.

10.55 - Tri godine su Lionel Mesi i Žoze Murinjo bili veliki rivali, a taj rivalitet je često prevazilazio granice dobrog ukusa (jasno je svakako i ko je tome kumovao). Međutim, najbolji fudbaler današnjice ima samo reči hvale za portugalskog trenera, sada ponovo stacioniranog u Londonu. "Mislim da je Primera veoma teška liga za igru, kao i da će takva biti u budućnosti. Konstantno vodimo borbu protiv veoma jakih ekipa i još bolji igrača, kao što ima Real Madrdid, na primer. Svi znamo koliko je Murinjo dobar trener, ali i Anćeloti je jednako dobar. Mislim da će Murinjo imati dosta uspeha u Čelsiju, on je veliki trener", rekao je Mesi u razgovoru za zvanični sajt Fife. Mesi je još dodao da veruje kako će on i Nejmar dobro funkcionisati u Barseloni.

10.50 - Džejson Kid je kao igrač bio rival „velikoj trojci" iz Bostona. Ali sada, kao trener Bruklina, imaće priliku da bude trener dvojici preostalih superstarova ekipe iz Masačusetsa (Rejdžon Rondo je povređen). Naime, nakon velike trampe Bruklin Netsa i Boston Seltiksa, crno-beli dres od naredne sezone će nositi Pol Pirs, Kevin Garnet, kao i Džejson Teri. Dogovor, u kome će put Bostona Džerald Valas, Kris Hamfris i Kris Džozep, biće ozvaničen 10. jula. Bruklin je Bostonu prepustio i tri pika prve runde.

10.35 - Ozloglašeni bivši američki biciklista Lens Armstrong, koji je zbog dopinga u oktobru doživotno suspendovan, izjavio je danas da je nemoguće pobeđivati bez uzimanja nedozvoljenih sredstava. Nekada živa legenda biciklizma i globalna sportska ikona, kome je zbog dopinga oduzeto svih sedam titula pobednika Tur de Fransa, istakao je da bi bilo nemoguće osvojiti najveću svetsku trku bez dopinga. "Nemoguće je osvojiti Tur de Frans bez dopinga", rekao je on za "Le mond". Armstrong je dodao i da sa njegovim kažnjavanjem doping neće prestati. "Samo sam bio deo sistema", rekao je on.

10.25 - Selektor fudbalske reprezentacije Španije Visente del Boske rekao je danas da je Brazil favorit protiv njegove ekipe u finalu Kupa konfederacija. "Brazil je favorit, radi se o ekipi koja je pet puta bila svetski prvak, osvojila je i tri Kupa konfederacija. Pritom, oni su domaćini. Mi sada želimo da se odmorimo i oporavimo od polufinala. Sinoć smo odigrali 120 minuta protiv Italije. U finalu ćemo probati da dominiramo i imamo posed lopte, ali sinoć nije bilo tako, 'azuri' su kontrolisali meč", priznao je Del Boske. Slično misli i Iker Kasiljas. "Imali smo sreće, pa će naši navijači moći da uživaju u još jednom finalu ove sjajne generacije. Bilo nam je veoma teško, Italija je imala sjajan pristup. I Bufon je povremeno imao posla, ali su nas Azuri baš namučili i napravili dosta problema. Penali su lutrija, a mi smo sinoć bili srećne ruke", kazao je Kasiljas i dodao da nikako ne bi bilo nezasluženo da je Italija umesto Španije u finalu.

10.10 - Legendarni teniski stručnjak Nikola Pilić rekao je za „Novosti" da smatra da dva uzastopna poraza Rafaela Nadala u ranoj fazi Vimbldona nisu slučajna. Pilić je istakao da nema nikakve doaze u vezi sa eventualnim dopingovanjem španskog tenisera, ali je istakao da „gde ima dima, ima i vatre". "Što se Nadala tiče, pa ja sam veoma sumnjičav u vezi sa njim. Španac već drugu godinu zaredom sjajno igra Rolan Garos, a potom je kao izbušena guma u Haleu i na Vimbldonu. Nije to nimalo slučajno", kazao je Pilić. "Nemam dokaze da se dopinguje, ali gde ima dima, ima i vatre. Međutim, nisam taj koji o tome treba da sudi i da otkriva. Postoje zvaničnici u tenisu koji brinu o tim stvarima i na njima je da povedu računa".

10.05 - Dosadašnji krilni centar Olimpijakosa Karl Hajns potpisao je dvogodišnji ugovor sa moskobskim CSKA. Hajns među „armejce" dolazi kao dvostruki uzastopni šampion Evrope sa klubom iz Pireja. "Kajl je kompletan timski igrač. On je igrač koji mi se svideo još kada je igrao za Bamberg. On ekipi donosi čvrstinu, skokove, a ima i odličnu kontrolu lopte što je retkost za velikog igrača. Siguran sam da će biti veliko pojačanje", rekao je trener Etore Mesina. Hajns je u protekloj sezoni u Evroligi prosečno beležio 9,4 poena i 6 skokova po utakmici.

9.50 - Srbija posle pune decenije ima predstavnika u prvoj rundi NBA drafta. Nemanju Nedovića, nekadašnjeg košarkaša Crvene zvezde a sada igrača Lijetuvos Ritasa, sa 30. pozicije izabrao je Finiks, i odmah ga prosledio u Golden Stejt. Partizanov Žofri Lovernj je, kao 55. pik, bio želja Memfisa. Čast da bude prvi prik na ovogodišnjem draftu imao je Kanađanin Entoni Benet sa Univerziteta Nevada iz Las Vegasa. Nerlens Noel, čije ime se mislilo da će biti prvoi pročitano, je otišao kao šesti pik u Nju Orleans, koji gaje odmah prosledio u Filadelfiju. Najbolje plasirnai Evropljanin je Ukrajinac Aleks Len, koji sa pete pozicije ide u Finiks. Inače, ovaj draft je bio i istorijski u smislu da je Dejvid Štern poslednji put, kao komesar Nba lige, prozivao imena pridošlica. Ovo je bio njegov trideseti draft, a čitao je samo pikove prve runde. Poslednje ime koje je pročitao u svojoj karijeri jeste - Nemanja Nedović.

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

Sport uživo: Đoković izazvao Šarapovu

Izvor: RTS, 28.Jun.2013

Novak Đoković izrazio želju da odigra meč sa Marijom Šarapovom. Rukometašice u finalu MI. Nemanja Nedović izabran u prvoj rundi NBA drafta, što je najbolji plasman srpskog košarkaša u ovoj deceniji. Nikola Pilić, na osnovu poraza Rafaela Nadala na Vimbldonu, ne isključuje mogućnost da se...

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.