Izvor: RTS, 03.Dec.2012, 12:31 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Orlando iznenadio Lejkerse
Košarkaši Orlanda pobedili su u gostima Los Anđeles Lejkerse sa 114:103 u NBA ligi, što im je najveća pobeda do sada u sezoni. U preostalom meču, odigranom u noći između nedelje i ponedeljka, Njujork je na svom terenu savladao Finiks sa 106:99.
U Los Anđelesu je rezultatska neizvesnost trajala tri četvrtine, a onda su košarkaši Orlanda u poslednjoj deonici "dodali gas". Za 12 minuta postigli su čak >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << 40, a primili samo 26 poena i ubedljivo savladali "jezeraše".
Najzaslužniji za pobedu Orlanda bio je Aron Afalo sa 30 koševa, pet skokova i isto toliko asistencija. Zapaženu rolu imao je i Glen Dejvis koji je pobedi gostujućeg tima doprineo sa 23 poena i 12 uhvaćenih lopti.
Kod Lejkersa prednjačio je Kobi Brajant sa 34 koša, sedam skokova i pet asistencija.
Ovo je bio i prvi put da tim sa Floride igra protiv svog bivšeg centra Dvajta Hauarda. Orlando je zabeležio tek četvrtu pobedu u 14 utakmica ove sezone i šestu ukupno.
Ali je i prekinuo seriju od tri uzastopna poraza. Hauard je u meču protiv svog dugogodišnjeg tima postigao 21 poen uz 15 skokova.
On je posle utakmice otišao sa parketa bez pozdrava sa bilo kim iz Medžika, koji je skoro potpuno promenio igrački sastav, a potpuno igrački štab.
"Nije bilo emocija. Nismo se trudili kao tim. Nismo večeras imali energije, a oni su to iskoristili i pobedili", rekao je Hauard, koji je u Lejkerse stigao u avgustu, nakon što su četiri tima razmenila 12 igrača.
Najefikasniji u Lejkersima bio je Kobi Brajant sa 34 poena. Lejkersi sada imaju učinak od tri pobede i četiri poraza sa novim trenerom Majkom D'Antonijem.
Njujork je ostao nepobediv kod kuće ove sezone, pošto je pobedio Feniks sa 106:99.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Karmelo Entoni sa 34 poena, dok je Rejmond Felton imao učinak od 23 poena i sedam asistencija, bez ijedne izgubljene lopte.
Marćin Gortat završio je meč sa 18 poena i 10 skokova za Feniks, dok je Šenon Braun postigao 17 poena za tim iz Arizone.
Njujorku je ovo sedma uzastopna pobeda kod kuće, iako nije mogao da računa na Rašida Valasa, koji je isključen posle samo 85 sekundi provedenih u igri.
Njemu je u prvoj četvrtini dosuđen faul, a onda i tehnička greška, zato što je posle sudijskog znaka udario po ruci Luisa Skolu.
Pošto je Goran Dragič promašio prvo slobodno bacanje, on je sudiji viknuo: "Lopta ne laže!" i tako dobio i drugu tehničku, isključujuću grešku.
Valasu je ovo 31. isključenje u karijeri i po tome drži rekord u poslednjih 20 godina u NBA ligi.
Rezultati utakmica igranih u noći između nedelje i ponedeljka:
Njujork–Finiks 106:99
LA Lejkers–Orlando 103:113





















