Izvor: B92, 15.Feb.2008, 11:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Neš dirigovao, Sansi pobedili
U noći između četvrtka i petka odigrana su samo dva meča NBA lige, a karavan se za vikend seli u Nju Orlians gde večeras počinje olstar vikend. U utakmici Čikago - Majami 99:92 nije bilo iznenađenja pošto je nekadašnji šampion doživeo još jedan (očekivani) poraz (i pored solidnih partija Vejda i Meriona). Majami je doživeo 24. poraz u 25 odigranih utakmica...
Duel Finiksa i Dalasa doneo je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << mnogo "vatre" i najavu ljubiteljima košarke šta će gledati u plejofu...
Finiks je bez Šeka, ali uz nekolicinu raspoloženih igrača, pobedio sa 109:97 odličnom igrom i serijom od 11-2 u poslednjoj deonici. Olakšavajuća okolnost za Mevse je činjenica da su odigrali i četvrtu utakmicu za 5 dana, kao i da se možda i više od meča sa Sansima pričalo o gotovo završenom trejdu Džejsona Kida u Teksas, koji trenutno jedino koči klauzula u ugovoru Devina Džordža.
Po običaju, "dirigovao" je Stiv Neš sa 24 poena i 13 asistencija, ali je imao odličnu pratnju Stodemajera i Barbose koji su ubacili po 26, dok je Diao dodao 19 poena.
Dirk Novicki, usamljen bez Stodemajera, Džoša Hauarda i Herisa u timu (zvanično zbog povreda), ubacio je 36 poena. Džejson Teri je meč završio sa 29 poena, ali je i tih 65 poena od 97 Dalasa pokazatelj da nije bilo podrške.
Čikago - Majami 99:92 (Hajnrih 24, Smit 19, Noćioni 18 -Vejd 30, Merion 23, Benks 9)
Finiks – Dalas 109:97 (Neš 24+13, Stodemajer i Barbosa 26 – Novicki 36, Teri 29, Džouns 9)



