NBA: Kavi Leonard iz San Antonija odbrambeni igrač godine

Izvor: Kurir, 23.Apr.2015, 23:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NBA: Kavi Leonard iz San Antonija odbrambeni igrač godine

SAN ANTONIO - Krilni košarkaš San Antonija Kavi Leonard izabran je danas za najboljeg odbrambenog igrača godine u NBA ligi.

Leonard je zbog problema sa povredama odigrao samo 64 utakmice ove sezone, ali je i pored toga dao veliki doprinos ekipi, posebno u odbrani, saopšteno je NBA.

Leonard je šesti krilni igrač u ligi po broju prosečnih ukradenih lopti na utakmicama, od kada je NBA liga počela da vodi statistiku >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << pre 42 godine.

On u proseku ima 2,3 ukradene lopte, čime je pomogao Sparsima da završe kao treća najbolja odbrambena ekipa, sa indeksom od 99,6 odsto od 100 poseda lopte.

Njemu je to prvo takvo priznanje u karijeri.

Prošle godine nagradu je dobio centar Čikaga Joakim Noa.

Leonard je dobio ukupno 333 poena u glasanju, od čega 37 najviših glasova. Krilni košarkaš Golden Stejta Drejmond Grin bio je drugi u izboru, sa 317 poena.

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.