Memfis nezadrživ, novi rekord Novickog

Izvor: RTS, 18.Nov.2014, 11:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U nastavku NBA lige odigrano je devet mečeva, Denver je porazio Klivlend u Ohaju sa 106:97, Čikago savladao Kliperse u Los Anđelesu sa 105:89. Aktuelni šampion San Antonio naneo je i deseti poraz Filadelfiji sa100:75, dok je Majami Hit posle tri poraza slavio u Bruklinu protiv Netsa sa 95:83. Dalas Meveriksi slavili su na gostovanju Hornetsima u Šarlotu sa 107.20, a Dirk Novicki je prebacio granicu od 27.000 koševa postignutih za Dalas Meverikse u kojima igra već 16 godina. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<

Ujednom od derbija, Memfis je jutros savladao Hjuston sa 119:93 i potvrdio da je u ovom trenutku najspremniji tim u obe konferencije.

U derbi dana oba tima ušla su sa identičnim skorom: po devet pobeda i jedan poraz. Iz tog razloga očekivala se zanimljivija i rezultatski mnogo neizvesnija utakmica.

Rezultatska neizvesnost, međutim, nestala je već posle prve četvrtine koju je Memfis dobio sa 34:18. Do poluvremena ta prednost uvećana je na 23 poena (65:42), da bi Hjuston potpuni slom doživeo u trećoj deonici posle koje je Memfis vodio sa 97:66.

Od derbija, dakle, nije ostalo ništa a čak sedmoricu igrača Memfisa sa dvocifrenim košgeterskim učinkom predvodio je Majkl Konli sa 19 poena. U poraženom Hjustonu istakao se Trevor Ariza koji je ubacio 16 koševa.

Košarkaši San Antonija pobedili su na svom terenu Filadelfiju sa 100:75 i naneli joj 10. uzastopni poraz u NBA ligi.

Met Boner je sa 18 poena bio najefikasniji u ekipi aktuelnog šampiona, Kori Džozef ubacio je 14, Eron Bejns 12 poena, uz devet skokova, a Deni Gri 11 poena. Tim Dankan dodao je 10 poena i devet skokova, Kavi Leonard pet poena i 11 skokova, a Toni Parker pet poena.

Trener Sparsa Greg Popovič odmarao je glavne igrače, Parker je igrao 18 minuta, a Dankan 16. Oni su u trećoj četvrtini igrali pet minuta, a u poslednjoj deonici nisu ulazili u igru.

U ekipi Filadelfije, koja je u prvih 10 utakmica pretrpela svih 10 poraza, Majkl Karter Vilijams bio je najbolji je bio sa 16 poena i četiri asistencije. Filadelfija je poražena u 10. uzastopnoj utakmici protiv Sparsa u San Antoniju.

Košarkaši Denvera pobedili su na gostujućem terenu Klivlend sa 106:97 i prekinuli niz Kavalirsa od četiri pobede. Nagetse su do pobede predvodili Taj Loson sa 24 i Aron Aflalo sa 23 poena. Dobru partiju prikazao je i Timofej Mozgov sa 14 poena i 11 skokova.

U ekipi Klivlenda četvorica igrača postigli su dvocifreni broj poena, a najefikasniji bio je Lebron Džejms sa 22 poena. Po 20 poena postigli su Kevin Lav, koji je dodao i 11 skokova, Kajri Irving i Dion Vejters. Kavalirsi prvi put u poslednjih šest utakmica nisu postigli 100 poena.

Košarkaši Dalasa pobedili su na gostujućem terenu Šarlot sa 107:80 i ostvarili četvrtu uzstopnu pobedu. Dirk Novicki postigao je 13 poena za Dalas i postao četvrti igrač u istoriji lige koji je postigao najmanje 27.000 poena za jedan klub.

Pre njega učinili su to Majkl Džordan za Čikago Bulse, Karl Maloun za Jutu i Kobi Brajant za Los Anđeles Lejkerse. Od prethodne noći, u ovoj grupi nalazi se prvi stranac i prvi belac - Dirk Novicki!

Monta Elis bio je najefikasniji u ekipi Dalasa sa 18 poena, a Čendler Parsons dodao je 17 poena i devet skokova.

U ekipi Šarlota najefikasniji je bio Džerald Henderson sa 18 poena.

Košarkaši Memfisa pobedili su na svom terenu Hjuston sa 119:93, u duelu ekipa koje su uoči utakmice imale skor od devet pobeda i jednog poraza.

Portland je pobedio Nju Orleans sa 102:93 i ostvario petu uzastopnu pobedu, Feniks je pobedio Boston sa 118:114, a Majami je pobedio Nju Džersi sa 95:83 i prekinuo niz od tri poraza.

Orlando je pobedio Detroit sa 107:93, dok je Čikago pobedio Los Anđeles Kliperse sa 105:89 i ostvario šestu uzastopnu pobedu na gostujućem terenu, prvi put od sezone 1996/1997.