Ma kakva Amerika, Kina je moja zemlja!

Izvor: RTS, 25.Dec.2014, 12:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Ma kakva Amerika, Kina je moja zemlja!"

Košarkaš Peking Daksa, Amerikanac Stefon Marberi, rekao je da po završetku karijere želi da ostane u Kini i možda jednog dana postane selektor reprezentacije te zemlje.

Marberi je 2011. godine potpisao za Peking Daks i osvojio dve šampionske titule, 2012. i 2014. godine.

"Planiram da ostanem u Kini do kraja života. Mislim da me ovde dovoljno poštuju i da će mi pružiti priliku za to", rekao je Marberi.

Marberi je od dolaska u klub vođa na terenu i >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << ljubimac navijača jer je prihvatio lokalnu kulturu i uvek je dostupan za saradnju. On po gradu putuje metroom, sa rancem na leđima i uvek je raspoložen za slikanje sa navijačima. Sa saigračima se rado druži i jede u lokalnim restoranima kinesku hranu.

Bivši košarkaš Njujorka, Finiksa i Minesote rekao je da u Kinu nije došao zbog novca.

"Ne zarađujem ni blizu koliko sam zarađivao u NBA ligi, ali sam mnogo srećniji", dodao je 37-godišnji bek, koji piše kolumnu "Starberi njuz" u listu „Čajna Dejli".

Marberija je 1996. godine izabrao Milvoki u prvoj rundi drafta, ali je poslat u Minesotu. Igrao je za Nju Džersi i Finiks, pre nego što je otišao u Njujork, ali nije ispunio očekivanja. NBA karijeru završio je u Bostonu 2009. godine.

On je 2010. godine otišao u Kinu gde je igrao za Brejv Dragons i Fošan Dralions, a 2011. godine prešao je u Peking Daks.

"Mislio sam da će me, ako se vratim u SAD, mediji 'ubiti'. Završio sam s tim, takav život je gotov", rekao je Marberi.

On je ocenio da može da igra još dve-tri godine i dodao da jednog dana želi da postane trener.

"Zauvek sam vezan za ovu zemlju koja mi je pomogla da promenim svoj život, karijeru i način na koji me sada svi vide u svetu košarke", rekao je Marberi.

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

NBA zvezda: Ostajem u Kini do kraja života

Izvor: Vesti-online.com, 25.Dec.2014

Košarkaš Peking Daksa Amerikanac Stefon Marberi rekao je da po završetku karijere želi da ostane u Kini i možda jednog dana postane selektor reprezentacije te zemlje...Marberi je 2011. godine potpisao za Peking Daks i osvojio dve šampionske titule, 2012. i 2014. godine..."Planiram da ostanem u...

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.