Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 19.Feb.2022, 13:22
Kaningem obeležio start Ol-star vikenda u Klivlendu (VIDEO)
Mladi košarkaš Detroita Kejd Kaningem obeležio je početak Ol-star vikenda u Klivlendu, pošto je ekipa čuvenog Rika Berija, pobedila u meču zvezda u usponu, a sjajni plejmejker dobio je MVP priznanje.
Meč košarkaša koji su u prvoj i drugoj NBA sezoni igran je u novom formatu, sa četiri tima, a preostale tri ekipe predvodili su legendarni NBA asovi Geri Pejton, Ajzea Tomas i Džejms Vorti.
Berijeva ekipa pobedila je u polufinalu tim Gerija Pejtona, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << a zatim u finalu tim Ajzee Tomasa.
Polufinala su se igrala do 50, dok se finale do 25 i NBA je novim formatom napravila mini-turnir.
Finale između Berijevog i Tomasovog završeno je rezultatom 25:20, a meč je rešio Kaningem, koji je prvo pogodio trojku, pa asistirao za pobedu.
Prvi pik sa drafta i plejmejker Detroita turnir je završio sa 18 poena, sedam skokova, devet asistencija, dve ukradene lopte i dve blokade.
Tim Rika Berija, koji je osvojio turnir činili su: Kejd Kaningem, Evan Mobli, Ajzak Okoro, Alperen Šengun, Džejšon Tejt, Franc Vagner i Dajson Denijels.
Naredne noći tradicionalno je na programu takmičenju u zakucavanju i veštinama, a meč svih zvezda igra se u noći između nedelje i ponedeljka.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Centar pobedio u šutiranju trojki, veoma loše takmičenje u zakucavanjima
Izvor: RTS, 20.Feb.2022, 07:23
Centar Minesota timbervulvsa Karl-Entoni Tauns iznenađujuće je postao šampion u brzom šutiranju trojki na ovogodišnjem Ol-staru u Klivlendu. Tauns je oborio i rekord runde otkad se šutira po novom formatu i poneo titulu najboljeg šutera u NBA ligi. Takmičenje u zakucavanjima nije donelo...







