Eks-Ju:Rekordi padaju, samo je Divac ispred Jokića

Izvor: B92, 17.Mar.2017, 10:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Eks-Ju:Rekordi padaju, samo je Divac ispred Jokića

Nikola Jokić nastavio je da pruža fantastične partije u NBA ligi i obara brojne rekorde.

Jokić je ostvario peti tripl-dabl u sezoni, u pobedi Denvera nad Klipersima (129:114) upisao je 17 poena, 14 skokova i 11 asistencija.

Momak iz Sombora vodi svoj tim ka ple-ofu, a usput i postavlja rekorde za koje niko nije mislio da će u skorije vreme biti oboreni.

Jokić se izjednačio sa legendarnim Dejvidom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Robinsonom kao centar sa najviše tripl-dablova u sezoni od 1985/1986, a ima priliku da po istom parametru postane najuspešniji igrač iz bivše Jugoslavije u najjačoj ligi sveta.

On se na listi igrača sa najviše tripl-dablova izdvojio na drugom mestu, ispred Tonija Kukoča koji je sakupio četiri, a ispred njega je samo Vlade Divac. Nekadašnji centar Los Anđeles Lejkersa i Sakramento Kingsa tokom boravka u NBA sakupio je osam dabl-dablova.

Takođe, srpski reprezentativac odavno se nalazi u odabranom društvu kada je u pitanju aktuelna sezona – ostavio je Drejmonda Grina na petoj poziciji, a ispred njega su samo Rasel Vestbruk, Džejms Harden i Lebron Džejms.

Najbolji igrač Oklahome došao je do 34. tripl-dabla, pa ima dvostruko više od zvezde Hjustona, dok je ‘Kralj’ do sada 11 puta bio dvocifren u tri statističke kategorije.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.