Đinobili najbolji šesti igrač

Izvor: B92, 21.Apr.2008, 23:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Đinobili najbolji 'šesti igrač'



Bek San Antonio Sparsa, Argentinac Manu Đinobili osvojio je nagradu NBA lige koja se dodeljuje najboljem šestom igraču. Đonobili je ove sezone bio najbolji strelac San Antonija sa prosečnih 19,4 poena, a uz to je imao i 4,8 skokova i 4,5 asistencija u proseku. On je ulazio sa klupe u 51 od 74 utakmice koliko je odigrao ove sezone. San Antonio trenutno vodi u prvoj rundi plej-of serije protiv Finiks Sansa sa 1-0. Prošle sezone nagradu za najboljeg šestog igrača osvojio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je upravo igrač Finiksa Leandro Barbosa.

Đinobili je dobio 123 od 124 prvih glasova. Barbosa je završio na drugom mestu sa 283 poena, a bek Dalas Mevsa Džejson Teri završio je na trećem mestu sa 44 poena.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.