Izvor: N1 televizija, 31.Dec.2016, 13:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Barkli: Tri, četiri jaka tima, ostali - blato
Legendarnom košarkašu Čarls Barkli, danas TV analitičar, nikako se ne sviđa trenutna slika NBA lige.
"Brbljivac" je jedan od najvećih kritičara, a situaciju u najjačoj ligi sveta okarakterisao je kao najgoru u istoriji.
"Po mom mišljenju, NBA je u najgorem stanju u istoriji. Ako analizirate timove, videćete da svi forsiraju šut ua tri poena. >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << Trojka - to je dobro ako u timu imate Stefa Karija i Kleja Tompsona, igrače tog nivoa. Ali sada u ligi pokušavaju da igraju sa "lakim" kompozicijama. Kao rezultat toga imamo gomilu košarkaša koji napadaju iza luka, a nisu dobri šuteri. Uz to "velike" pokušavaju da eliminišu iz igre. Trenutno u NBA ima jedna, dve, maksimalno tri, četiri jake ekipe. Ostatak je blato", istakao je Barkli.
Gledaoci Sport kluba večeras će u 23 časa imati priliku da isprate meč Sakramento - Memfis uz komentar Darka Plavšića.
Barkli: NBA liga nikad nije bila gora!
Izvor: B92, 31.Dec.2016
Bivša zvezda NBA lige Čarls Barkli smatra da je trenutna liga najgora otkako postoji...Barkli je bio peti pik na draftu 1984. od strane Filadelfija 76ersa, igrao je još za Finiks Sanse i Hjuston Rokitse..."NBA nikad nije bila gora. Samo tri ili četiri tima su dobra, ostali su užasni", rekao je Barkli...Najpoznatiji...






