Izvor: RTS, 10.Feb.2022, 23:18

Slukas uz sirenu srušio Efes, CSKA nemoćan u Tel Avivu

Trojkom Kostasa Slukasa u poslednjoj sekundi produžetka, Olimpijakos je u Pireju savladao Efes 87:85. Makabi ubedljiv protiv moskovskog CSKA, Zenit pao u Berlinu, Olimpija lako sa Baskonijom.
Dramatičan meč odigrali su Olimpijakos i Efes u derbiju 26. kola Evrolige, a posle dodatnih pet minuta pobednika je rešio Kostas Slukas, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << trojkom uz zvuk sirene.

Dve odlične ekipe igrale su izjednačen meč, koji je otišao u produžetak, uz sjanu partiju srpskog reprezentativca Vase Micića.
Plej Efesa utakmicu je završio sa 12 poena i čak 13 asistencija, ali nije pogodio u poslednjem napadu za svoj tim, posle čega je usledio koš Slukasa.
Slukas je bio najefikasniji na meču sa 23 poena, Tajler Dorsi dodao je 19, a Saša Vezenkov 16 za domaći tim, Plajs je postigao 14, a Buboa 13 za Efes.
Olimpijskos je tako prekinuo niz od šest pobeda turskog tima u međusobnim susretima i sada je četvrti na tabeli sa skorom 14-9. Efes je deveti sa 12-12.
Makabi je, lakše nego što se očekivalo, na svom terenu savladao ekipu CSKA 84:75.
Konačan rezultat ne pokazuje koliko je domaći tim bio dominantan - već na poluvremnu imao je 21 poena prednosti, zadržao je tokom treće četvrtine, dok su "armejci" u poslednjih 10 minuta izbegli ubedljiv poraz.
Skoti Vilbekin bio je najefikasniji na meču sa 23 poena, Žižić je postigao 14, Evans 11 u pobedničkom timu. U ekipi CSKA Lundberg je ubacio 17, a Nikola Milutinov 10, uz 6 skokova.
Alba je u Berlinu bila bolja od Zenita 76:67, uz 18 poena Bilija Berona za poraženi tim, dok je Žalgiris napravio iznenađenje i kao gost savladao Monako 83:82.
U poslednjoj utakmici dana, Olimpija je u Milanu lako izašla na kraj sa Baskonijom 89:78.