Van Persi prekinuo crnu seriju

Izvor: Politika, 14.Apr.2013, 20:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mančester junajted savladao ekipu Stouka u gostima s 2:0 a drugi strelac Premijer lige iz penala dao prvi pogodak posle 10. februara. – Odlična igra Vidića

Mančester junajted je savladao ekipu Stouka u gostima s 2:0 (1:0) i primakao se na svega sedam bodova od nove titule, šest kola pre kraja. Trener Aleks Ferguson je posebno zadovoljan što holandski reprezentativac Robin van Persi opet trese mreže, pa makar iz penala.

Drugi na listi strelaca Premijer >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << lige (19 golova, prvi Suarez iz Liverpula sa 22) na prethodnih deset mečeva nije postigao pogodak, tačnije od prvenstvenog susreta s Evertonom (2:0), 10. februara. Na početku sezone bio je veoma zapažen, postigavši 23 pogotka u 31 utakmici u svim takmičenjima. Juče je savladao golmana Stouka Begovića u 66. minutu s bele tačke, a prvi gol dao je Kerik u 4.

Što se tiče igre kapitena Mančester junajteda Nemanje Vidića, dovoljno je samo preneti ocenu sajta tog kluba: „Vidić je bio ključni stub za rešavanje svih pretnji Stouka“.

Sanderlend je ostvario važnu pobedu u borbi za opstanak savladavši kao gost ekipu Njukasla sa 3:0

Kaljari je kod kuće pobedio ekipu Intera s 2:0, golovima čileanskog fudbalera Pinilje (63. iz penala, 76) koji je ušao u igru u 56. minutu i za tili čas odlučio pobednika. Milanski „plavo-crni“ su posle ovog poraza najverovatnije otpisani iz borbe za plasman u Ligu šampiona. Naš reprezentativac Kuzmanović je u 53. minutu zamenio Gargana.

Roma je kao gost nadigrala ekipu Torina sa 2:1 i na korak je od mesta koje vodi na evropsku scenu. Strelci su bili Osvaldo (22) i Lamela (60) za goste, a Bjanki (31) za domaćina.

Real Sosijedad ne prepušta četvrto mesto, koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka. Junak pobede u gostima protiv Rajo Valjekana – 2:0 - jeste dvostruki strelac Agireče (6, 14).

----------------------------------------------

Ajaks bolji od PSV-a

U derbiju Prvenstva Holandije Ajaks je kao gost savladao ekipu PSV-a s 3:2 (Sigtorson 33, Eriksen 52, Boerigter 77 – Lens 43, 69). PSV je propustio priliku da se izjednači na vrhu s Ajaksom koji sada, četiri kola pre kraja, vodi sa 66 bodova, ispred Vitesea (61), PSV-a (60) i Fejenorda (60).