UŽIVO LIGA EVROPE: Selta, Mančester i Ajaks u polufinalu, beskrajni penali u Istanbulu! (VIDEO)

Izvor: BKTV News, 20.Apr.2017, 23:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

UŽIVO LIGA EVROPE: Selta, Mančester i Ajaks u polufinalu, "beskrajni" penali u Istanbulu! (VIDEO)

Na programu su širom Starog kontinenta bili revanš mečevi Lige Evrope, koji su doneli zaista mnogo uzbuđenja.

Večeras je jedino Selta posle 90 minuta obezbedila plasman u polufinale, pošto je nakon pobede u prvom meču od 3:2, odigrala 1:1 s Genkom u Belgiji.

Gosti su poveli preko Sista u 63. minutu, da bi, ispostavilo se, častan oproštaj od Evrope domaćinu doneo Trosard četiri minuta kasnije.

Na ostalim mečevima u toku su produžeci.

MANČESTER JUNAJTED - ANDERLEHT 2:1

Poveo je Junajted golom Miktarijana već u 10. minutu, a na 1:1 poravnao je Hani u 32. minutu.

#Mkhitaryan goal with assist by #pogba #EuropaLeague #MUNAND #MUFC pic.twitter.com/5y1p7BC3hD

U uvodu u produžetke "đavoli" ostali su bez Zlatana Ibrahimovića koji je doživeo strašnu povredu.

Ipak, Rašford je u 107. minutu doneo prednost domaćima.

Goal Rashford ?#MUFC pic.twitter.com/fWGyzvMUwr

ŠALKE - AJAKS 3:2

Posle 0:0 na poluvremenu, činilo se da su gosti iz Amsterdama bliži polufinalu. Ipak, dva brza gola Šalkea, u 53. i 56. minutu (Gorecka i Burgštaler) doneli su željeni povratak nemačkom timu.

To su domaći iskoristili u 101. minutu, kada je Kaliđuri doveo tim iz Gelzenkirhena na korak od polufinala.

Sa tim se nije složio Virgiver koji je u 111. minutu smanjio na 3:1.

Jones je u 120. postigao i druugi gol za "kopljanike", za polufinale!

BEŠIKTAŠ - LION 2:1

Domaći su u Istanbulu došli do prednosti preko Taliske u 27. minutu, a Lakazet je u 34. izjednačio. Ponovo je Taliska doneo vođstvo "orlovima" u 58. minutu.

Na kraju su jedanesterci odlučivali putnika među četiri najbolja.

Prvi su šutirali domaći - pogodio je Babel. Uzvratio je ništa manje sigurno Fekir. Tošun i Toliso bili su precizni u drugoj seriji, a Hačinson i Gezal u trećoj. Četvrtu je otvorio Arslan, a zatvorio Ribus. Pogodio je dvostruki strelac Taliska, a pritisak je bio na Valbueni, međutim, lako je realizovao penal... 5:5!